fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vieš, prečo si ľudia na starých fotografiách dávali ruky na ramená? Dôvod je šokujúci

Máte tip? napíšte nám mailom

Dôvod, prečo si ľudia na starých fotografiách dávali ruky na rameno je skutočne prekvapivý…

Možno ste si na starých fotografiách všimli, že ľudia si na nich dávajú ruky na rameno inej osoby na snímke. A keďže to je tento jav viac než častý, naskytuje sa otázka, prečo to robili, keďže zjavne o náhodu nejde. My sme sa rozhodli pátrať a prišli sme na dôvod, prečo sa to v minulosti takto robilo.

2-1-3

Aj keď si mnoho ľudí myslí, že sa týmto gestom vyjadrovali úzke rodinné, priateľské či partnerské väzby, nie je to však pravda. Dôvod, prečo sa v minulosti takto fotilo je ten, že samotné fotenie trvalo príliš dlho a osoby pri fotografovaní museli ostať bez akéhokoľvek pohybu, takže to bolo pohodlnejšie než mať ruky len tak voľne.

Pri fotografovaní portrétov sa na udržanie rúk používali najrôznejšie rekvizity, ktoré ich mali ustáliť.

4-2-1

3-10

Existoval však i ďalší variant, ako docieliť, aby ostali ruky nehybné. Pri fotografovaní dvojíc sa ujalo aj podanie rúk a táto póza sa používala väčšinou pri neformálnych a domácich fotografiách.

Prečítajte si tiež:
10 nádherne zrekonštruovaných kaštieľov a zámkov, ktoré by ste mali vidieť

6-6

88176d4e54eb

 

 

Zdroj: LIVEJOUNAL

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií