fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Starého muža zo Štrby, ktorý vlani sekerou ubil na smrť svojho psa, obvinila polícia z týrania zvierat

Muž opakovane udrel najmenej tri razy tupou stranou sekery svojho psa do hlavy, pričom mu spôsobil rozsiahle devastačné poranenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

10.3.2023 (SITA.sk) – Sedemdesiatročný muž zo Štrby v okrese Poprad čelí obvineniu pre týranie zvierat. Ako v piatok informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Karolína Barinková, muž vlani v apríli na svojom pozemku pri rodinnom dome sekerou zabil svojho psa, fenu nemeckého ovčiaka.

Opakovane udrel najmenej tri razy tupou stranou sekery svojho psa do hlavy, pričom mu spôsobil rozsiahle devastačné poranenie. Uhynutého psa nechal pod prístreškom na dvore rodinného domu.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje, že akékoľvek bezdôvodné konanie smerujúce k zraneniu alebo usmrteniu zvieraťa je protiprávnym konaním v zmysle zákona o veterinárnej starostlivosti.

„V prípade, že osoba týra zviera, hoci bola za obdobný čin v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch postihnutá alebo v predchádzajúcich dvadsiatich štyroch mesiacoch odsúdená, alebo týra zviera zvlášť krutým a surovým spôsobom, je takéto konanie považované za trestný čin,“ uviedla hovorkyňa.

V takom prípade hrozí trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Odňatie slobody na jeden rok až päť rokov hrozí páchateľovi, ak spácha spomínaný čin na viacerých zvieratách, verejne alebo na mieste prístupnom verejnosti či na zvierati osobitne chránenom zákonom.

Prečítajte si tiež:
Vo štvrtok bude na väčšine územia oblačno, teploty sa ale môžu vyšplhať k 35 stupňom Celzia

Viac k témam: Týranie zvierat
Zdroj: SITA.sk – Starého muža zo Štrby, ktorý vlani sekerou ubil na smrť svojho psa, obvinila polícia z týrania zvierat © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií