Staronový moreplavec. Seriál Marco Polo sa natáčal aj na Slovensku

Staronový moreplavec. Seriál Marco Polo sa natáčal aj na Slovensku

Tak ako má HBO Hru o tróny, tak aj iné spoločnosti či veľké programy točia vlastné seriály. Pustil sa do toho aj americký streamový  gigant, Netflix. Ten sa pred dvoma rokmi pustil do natáčania prvej série svojho debutového seriálu – Marco Polo.

Ide vlastne o dobrodružný televízny seriál, rozprávajúci príbeh mladého Marca Pola na dvore panovníka Kublajchána. Ten je zakladateľom dynastie Yuan. Mladý Marco Polo je Benátčan a jeho otec ho opustí na takzvanej Hodvábnej ceste. Je to významná obchodná spojnica západných krajín s tými východnými. Marco sa ale dostal do rúk Kublajchána, ktorý je vo vojne s Čínou a snaží sa cestu dostať pod kontrolu. Mladý Benátčan má výborné pozorovateľské schopnosti, ktoré využije aj pri štúdiu mongolskej kultúry. Mongolská kultúra má naozaj bohaté obchodné a vojenské tradície. Neskôr ako Marco plní svoje úlohy a spoznáva ďalších členov jeho rodiny, zbližuje sa s dcérou Kublajovho bratranca, s Khutulun. Kublajov bratranec sa volá Kaiduh a je veliteľ Zlatej hordy.


Lorenzorichelmy
Lorenzo Richelmy

Marca Pola si v seriály zahral taliansky herec Lorenzo Richelmy, ktorý mal tento rok len 26 rokov. Kublajchána si zase zahral jeden zo starších hercov, Benedict Wong. Narodil sa v Anglicku a môžete ho poznať napríklad aj z filmu Kick-Ass 2 (Mr. Kim). Žena, do ktorej sa Marco počas deja zaľúbi, sa volá Khutulun. Hrá ju Claudia Kim, ktorá tiež nie je žiadny nováčik. Ak ste fanúšikovia Avangers, tak v druhej časti „Vek Ultrona“ si zahrala doktorku Helen Cho. Jej otca si zahral Rick Yune. Ten má za sebou asi najviac televíznych seriálov, ako napríklad: CSI: Kriminálka Las Vegas, Hawaii 5-0 a filmy ako „Dnes neumieraj“ či Fast and Furious.

Claudia Kim

Takmer celá druhá séria sa natáčala na Slovensku. Kulisy Vysokých tatier, Súľovských vrchov a Fatry slúžili pre dej, ktorý sa odohrával akože v Mongolsku. Slovensko nebola prvá voľba filmárov, čo možno nikoho neprekvapí. Veľa z vás ale môže prekvapiť fakt, že sme boli uprednostnení v bitke s Novým Zélandom a jeho tiež nádhernou prírodou. Tam, kde sa natáčal Pán prsteňov či Hobit. Čo zohralo najväčšiu úlohu? Samozrejme to boli peniaze. Mimo to, že Slovensko bolo podstatne lacnejšie samo o sebe, treba brať do úvahy aj podporu audiovizuálneho fondu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Zasnežená zima má svoje čaro. Pozri sa na fotografie z celého Slovenska. Je tam aj tvoje mesto?
Rickyune
Rick Yune

Celkový rozpočet pre druhú sériu bol 60 miliónov eur. Na Slovensku produkcia minula samozrejme menšie množstvo. Niečo vyše 2,1 milióna eur, čo bolo ale tesne nad hranicou podpory z fondu. V 300 člennom štábe sa vynímal aj režisér Sean Cameron (Red 2, November Man, Ghost Rider 2). Ak máte nejaké vlastné skúsenosti s týmto seriálom, či už ako divák, ktorý videl natáčanie alebo ste to pozerali cez spoločnosť Netflix či iný stream, neváhajte sa o tom podeliť s ostatnými. Dole v komentároch môžete napísať svoje postrehy a domnienky, aby sme vám všetci mohli závidieť.

Zdroj: culture.gov.sk
csfd.cz
Zdroj obrázkov: google.sk – Lorenzo Richelmy
Claudia Kim
Rick Yune

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*