fbpx
Starostka z Fekišoviec prevalcovala internet, no porušila zákony, usúdila prokuratúra

Starostka z Fekišoviec prevalcovala internet, no porušila zákony, usúdila prokuratúra

Na YouTube sa v januári objavil takmer 3-hodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva.

Pripravte si pukance a kolu, takéto zasadnutie ste veru ešte nevideli, písali sme v prvom článku, keď bola starostka z Fekišoviec najväčšou hviezdou slovenského internetu. Ustanovujúce zastupiteľstvo vo Fekišovciach, okres Sobrance, sa odohralo 10. decembra.

Niektorí idú z videa do kolien, avšak to, čo vidíme, je skutočný obraz neprofesionálneho prístupu starostky. Pripomína viac hodiny za školskými lavicami, keď panovačná “pani profesorka” zneužíva svoju autoritu. Spôsob, akým sa k jednotlivým poslancom správala, bol jednoducho neakceptovateľný a hraničil s porušovaním zákona.

Podľa reportáže v Televízie JOJ a Branislav Bujňáka z krajskej prokuratúry v Košiciach však starostka zákon naozaj porušila. Viackrát.

 
Prokuratúra uzavrela podania od rozhorčených obyvateľov či organizácií, ktoré žiadali všetko skontrolovať a vyšetriť. Výsledok je jednoznačný – zákony boli porušené vo viacerých prípadoch, píše sa na stránke noviny.sk.

Prokuratúra skúmala výstup zo slávneho obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach niekoľko týždňov. Pre porušenie zákona poslala prokuratúra do obce protesty a upozornenie. Podané proti vedeniu obecného zastupiteľstva, to, akým spôsobom sa viedlo,” uviedol Branislav Bujňák z krajskej prokuratúry v Košiciach. 

Prokurátorka si starostku predvolala a svoje správanie na videu musela osobne vysvetliť. Nenastali vraj žiadne obštrukcie, cieľom bolo prípad čo najskôr uzavrieť.„Uvidíme, čo z toho vyjde. Poslala som zápisnicu z posledného zastupiteľstva aj uznesenie,” povedala starostka Fekišoviec Miloslava Fedorová. 

Obec aktuálne čaká na doručenie verdiktu prokuratúry.

Záznam sa dostal na internet aj napriek starostkiným vyhrážkam v závere. „A vy… toto, čo tu bolo, sa neopovážte zverejniť, lebo vás dám na políciu a na súd! Týmto vyhlasujem naše rokovanie za tajné,” hovorí. Zabudla však na fakt, že je verejným činiteľom a funguje v demokratickom systéme, nie diktátorskom režime.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Absolut Vodka Slovensko prišla s odvážnou reklamou, ktorá rozdelila Slovákov na dva tábory. Vám sa páči alebo nie?

Rokovania mestského/obecného zastupiteľstva sú zásadne verejné. Zastupiteľstvo vyhlási svoje rokovanie za neverejné len v prípade, ak sú predmetom rokovania informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov.

Google+ Linkedin
Pavel Bielik

Autor:

Editor magazínu Klocher – vyštudoval masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Je občasným fotografom a kameramanom. Píše o filme a uskutočňuje rozhovory na celospoločenské témy. Za rozhovor „Moderátor Václav Moravec: Nenávidíme cudzincov, ale vládnu nám Slovák a Polojaponec“ bol ako spoluautor nominovaný na Novinársku cenu 2018 a na Cenu nadácie otvorenej spoločnosti.