fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Starostka z Fekišoviec prevalcovala internet, no porušila zákony, usúdila prokuratúra

Na YouTube sa v januári objavil takmer 3-hodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva.

Pripravte si pukance a kolu, takéto zasadnutie ste veru ešte nevideli, písali sme v prvom článku, keď bola starostka z Fekišoviec najväčšou hviezdou slovenského internetu. Ustanovujúce zastupiteľstvo vo Fekišovciach, okres Sobrance, sa odohralo 10. decembra.

Niektorí idú z videa do kolien, avšak to, čo vidíme, je skutočný obraz neprofesionálneho prístupu starostky. Pripomína viac hodiny za školskými lavicami, keď panovačná “pani profesorka” zneužíva svoju autoritu. Spôsob, akým sa k jednotlivým poslancom správala, bol jednoducho neakceptovateľný a hraničil s porušovaním zákona.

Podľa reportáže v Televízie JOJ a Branislav Bujňáka z krajskej prokuratúry v Košiciach však starostka zákon naozaj porušila. Viackrát.

Fekišovce – prvé obecné zastupiteľstvo, zostrih

Na východe Slovenska, v okrese Sobrance, vedľa obce Hnojné, je obec Fekišovce. A znovu tam zvolili za starostku Miloslavu Fedorovú.Na youtube sa objavil takmer trojhodinový záznam z prvej schôdze obecného zastupiteľstva, a je to čisté zlato. Ak máte čas a veľa pukancov, prípadne hráte nejakú spoločenskú hru, alebo pijete, pustite si to celé tu: https://youtu.be/PviLlgq7HkcMy, spolu s adminom Marecom sme dnes celé popoludnie dumali, ktoré scény z tejto epickej ságy pre vás vybrať, aby ste si mohli užiť aspoň nejakú esenciu tejto mimoriadnej spoločneskej udalosti. Nakoniec sme skončili s týmto 12-minútovým výcucom. Je to niečo, čo by si mal pozrieť každý Slovák, každý sociológ a politológ a snáď aj psychológ. Tu priatelia je zachytená skutočná sonda do duše nášho národa, nášho myslenia a celej našej krajiny. Skrývala sa na obecnom zastupiteľstve obce Fekišovce. Príjemné sledovanie prajeme.

Zveřejnil(a) Zomri dne Středa 9. ledna 2019

 
Prokuratúra uzavrela podania od rozhorčených obyvateľov či organizácií, ktoré žiadali všetko skontrolovať a vyšetriť. Výsledok je jednoznačný – zákony boli porušené vo viacerých prípadoch, píše sa na stránke noviny.sk.

Prokuratúra skúmala výstup zo slávneho obecného zastupiteľstva vo Fekišovciach niekoľko týždňov. Pre porušenie zákona poslala prokuratúra do obce protesty a upozornenie. Podané proti vedeniu obecného zastupiteľstva, to, akým spôsobom sa viedlo,” uviedol Branislav Bujňák z krajskej prokuratúry v Košiciach. 

Prokurátorka si starostku predvolala a svoje správanie na videu musela osobne vysvetliť. Nenastali vraj žiadne obštrukcie, cieľom bolo prípad čo najskôr uzavrieť.„Uvidíme, čo z toho vyjde. Poslala som zápisnicu z posledného zastupiteľstva aj uznesenie,” povedala starostka Fekišoviec Miloslava Fedorová. 

Obec aktuálne čaká na doručenie verdiktu prokuratúry.

Záznam sa dostal na internet aj napriek starostkiným vyhrážkam v závere. „A vy… toto, čo tu bolo, sa neopovážte zverejniť, lebo vás dám na políciu a na súd! Týmto vyhlasujem naše rokovanie za tajné,” hovorí. Zabudla však na fakt, že je verejným činiteľom a funguje v demokratickom systéme, nie diktátorskom režime.

Rokovania mestského/obecného zastupiteľstva sú zásadne verejné. Zastupiteľstvo vyhlási svoje rokovanie za neverejné len v prípade, ak sú predmetom rokovania informácie alebo veci chránené podľa osobitných zákonov.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"