fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Starý psík, ktorý je navyše hluchý a poloslepý sa stal hrdinom. Len 3-ročné dievčatko zachránil pred smrťou

Máte tip? napíšte nám mailom

17-ročný psík Max sa stal skutočným hrdinom…

Vraví sa, že pes je najlepším priateľom človeka. Túto múdrosť najnovšie opäť raz potvrdil skutočný príbeh z Austrálie. Práve tam, konkrétne v Queenslande, prežívala rodina len 3-ročného dievčatka doslova peklo po tom, ako sa dieťa vybralo na prechádzku k močiaru spolu so štvonohým kamarátom.

Zdroj: BoredPanda

Miestna polícia i dobrovoľníci vytvorili pátracie skupiny, ktoré oblasť prehľadávali už v noci, aby malé dievčatko menom Aurora zachránili. Počas noci sa im do ale nepodarilo. Našťastie sa ju na ďalší deň rozhodla hľadať aj jej babička Leisa. Tá započula vnučkin hlas. “Vyliezla som na horu a keď som bola na vrchole, náš psík Max prišiel ku mne a zaviedol ma priamo k vnučke. Auroru celý čas nespustil z očí. Bolo ju za ním cítiť, pretože spolu spali,” vysvetľovala Leisa.

Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda
Zdroj: BoredPanda

17-ročný pes tak strávil chladnú a daždivú noc so svojou kamarátkou a nielenže ju svojim telom udržiaval v teple, strážil ju aj pred nástrahami prírody. Aj vďaka nemu sa dievčatku nič nestalo a vyviazla iba s niekoľkými škrabancami. Max za svoju vernosť a odhodlanie získal od miestnych mužov zákona titul čestného policajného psa.

Prečítajte si tiež:
Život  "nadivoko" je čoraz viac atraktívnejší. Dôvodom je, že nevieme riešiť problémy a radšej utekáme!
Zdroj: BoredPanda

 

 

Zdroj: BoredPanda

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií