fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stáť v lietadle? Nízkonákladové spoločnosti možno siahnu po novej stratégii

Máte tip? napíšte nám mailom

Cestovanie postojačky v lietadlách je opäť o krok bližšie k realite. Do lietadla sa zmestí viac ľudí a za letenku zaplatíme menej. 

 

Taliansky výrobca sedadiel totiž zdokonalil dizajn nového typu sedadiel, ktoré sú vzpriamené tak výrazne, že cestujúci de facto stoja. Sedadlo samozrejme spĺňa všetky bezpečnostné kritériá. Spoločnosť Aviointeriors tvrdí, že takýto typ sedadiel umožní prepravcom do kabíny zmestiť o 20% pasažierov viac. „ Sedadlo Skyrider je vyššie ako štandardné sedadlo. Táto výška v spojení s ďalšími vlastnosťami umožňuje umiestniť rady s prijateľným komfortom pre cestujúceho,“ uviedol hovorca výrobcu.

Zdroj: dailymail.co.uk

Stáť v lietadle nemusí byť až taký zlý nápad.. Takýto spôsob prepravy bude určený pre lietadlá Airbus A321 a A320 a Boeing 737. Všetky tri lietadlá sa zvyčajne používajú na lety s krátkou vzdialenosťou. Spoločnosť dodala, že novinka váži o 50 % menej ako štandardné sedadlo a má znížený počet komponentov pre minimálne náklady na údržbu.

Hlavným benefitom pre cestujúcich, ktorí budú ochotní stáť v lietadle, je jednoznačne cena. Už dnes je lietanie vďaka nízkonákladovým spoločnostiam veľmi prístupné širokým masám. Sú to práve títo dopravcovia, ktorí budú mať o sedadlá najväčší záujem. Zatiaľ však nie je známe, či si tento produkt už niektoré letecké spoločnosti kúpili.

Prečítajte si tiež:
Nazreli sme do brány smrti? Toto je prvý záber čiernej diery v dejinách
Zdroj: dailymail.co.uk

V roku 2010 Ryanair vytvoril anketu a zistil, že zo 120 000 opýtaných by až  42% siahlo po mieste na státie, pokiaľ by za cestu zaplatili o polovicu menej. Kedy sa takéhoto cestovania skutočne dočkáme je však nezodpovedanou otázkou.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií