Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátna volebná komisia bude mať nového zapisovateľa, Chmelovú nahradí Gajdoš

Chmelová pôsobila vo funkcii riaditeľky odboru volieb bola od roku 2013.

12.6.2024 (SITA.sk) – Novým zapisovateľom štátnej volebnej komisie bude od prvého júla Martin Gajdoš, ktorý bude na základe úspešného výberového konania vykonávať aj funkciu riaditeľa odboru volieb, referenda a politických strán Ministerstva vnútra SR. Rozhodla o tom v stredu vláda.

Doterajšia zapisovateľa Eva Chmelová sa tejto funkcie vzdala k 30. júnu z dôvodu odchodu na dôchodok. Chmelová pôsobila na ministerstve vnútra od roku 1991, vo funkcii riaditeľky odboru volieb bola od roku 2013.

Zapisovateľkou Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán bola ustanovená v roku 2015 po prijatí nových volebných kódexov.

Zapisovateľ štátnej volebnej komisie zabezpečuje organizačné a administratívne záležitosti súvisiace s prípravou a priebehom rokovania komisie a plní funkciu jej odborného poradcu, pri rokovaní má poradný hlas.

Viac k témam: Štátna volebná komisia
Zdroj: SITA.sk – Štátna volebná komisia bude mať nového zapisovateľa, Chmelovú nahradí Gajdoš © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií