fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátni tajomníci sa opäť zmenili, vláda odvolala Holého a odchádzajú aj ďalší

 Vo svojej funkcii končí aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Gerhart.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Vláda na rokovaní v stredu odvolala z funkcie štátneho tajomníka bývalého podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) Petra Sekáča k 25. máju. Za štátnu tajomníčku podpredsedníčky vlády Lívie Vašákovej zároveň vymenovala Editu Pfundtner od 26. mája.

Pfundtner bola doteraz štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti od novembra 2022, kabinet ju už z tohto postu odvolal. Personálnu výmenu navrhla vláde Vašáková.

Vo svojej funkcii končí aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Gerhart. V stredu o tom rozhodla vláda. Svoj post opustí k 31. máju tohto roka. Gerhart prišiel na rezort hospodárstva spolu s bývalým ministrom Karlom Hirmanom v októbri minulého roka. Dovtedy zastával viaceré pozície v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. Po jeho odchode na ministerstve ostáva ako štátny tajomník ešte Peter Švec.

Kabinet na svojom stredajšom rokovaní odvolal z funkcie tiež vedúceho Úradu vlády SR Júliusa Jakaba. Funkciu opustí k 30. máju. Na poste vedúceho úradu vlády ho nahradí Michal Luciak, a to od 31. mája. Jakab bol odvolaný na základe vzájomnej dohody s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom.

Prečítajte si tiež:
V utorok sa výrazne ochladí, meteorológovia varujú pred intenzívnymi búrkami na niektorých miestach Slovenska

Viac k témam: Odchod z funkcie, Štátny tajomník, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk – Štátni tajomníci sa opäť zmenili, vláda odvolala Holého a odchádzajú aj ďalší © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií