fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátny ústav pre kontrolu liečiv dnes zaregistroval slovenský test na nový koronavírus

PCR test na nový koronavírus vyvinuli slovenskí vedci na čele s firmou MultiplexDX.

Máte tip? napíšte nám mailom

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) vo štvrtok zaregistroval slovenský test na nový koronavírus. Potvrdila to hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková.

PCR test na nový koronavírus vyvinuli slovenskí vedci na čele s firmou MultiplexDX. Autorom kľúčového komponentu je vedec a biochemik Pavol Čekan. Verejnosti ho predstavili začiatkom apríla. ŠÚKL prijal žiadosť o registráciu 7. mája.

Test je podľa odborníkov špecifický pre slovenské kmene koronavírusu SARS-CoV-2, čo umožňuje tvorcom spoľahlivú diagnostiku nového koronavírusu v skoršej fáze ochorenia.

Slovenský test na koronavírus

Chceme, aby Slovensko bolo sebestačné v testovaní,”  komentoval chemik a vedec Mistrík, ktorý sa na vývoji testov taktiež podieľal. Doplnil, že testy sa kvalitou vyrovnajú zahraničným. Kľúčový komponent vyrobil vedec Pavol Čekan. Podľa slov premiéra ide ,,o príkladnú iniciatívu, ktorá pomôže všetkým ľuďom na Slovensku“.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií