fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štátom Mississippi sa prehnali silné tornáda, o život prišli desiatky ľudí (video+foto)

Tornáda taktiež zničili desiatky budov a zanechali obzvlášť ničivú stopu vo vidieckom mestečku Rolling Folk.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.3.2023 (SITA.sk) – Silné tornáda, ktoré sa v piatok prehnali americkým štátom Mississippi, pripravili o život najmenej 23 ľudí. Okrem toho štyri osoby sú nezvestné. Desiatky obyvateľov utrpeli zranenia.

Tornáda taktiež zničili desiatky budov a zanechali obzvlášť ničivú stopu vo vidieckom mestečku Rolling Folk. „Moje mesto je preč,“ vyhlásil starosta Eldridge Walker.

Tornáda, ktoré okrem Rolling Folk zasiahli aj mesto Silver City, sa pohybovali severovýchodným smerom rýchlosťou 113 kilometrov za hodinu. Neskôr postupovali smerom k Alabame cez viacero miest vrátane Winony a Amory. Bez elektriny zostalo približne 75-tisíc odberných miest v štátoch Mississippi, Tennessee a Alabama.

Viac k témam: Tornádo
Zdroj: SITA.sk – Štátom Mississippi sa prehnali silné tornáda, o život prišli desiatky ľudí (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií