fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štáty skupiny G7 poskytnú Ukrajine tohto roku pomoc v hodnote 39 miliárd dolárov

Blok zároveň požiadal Medzinárodný menový fond, aby zrýchlil svoju prácu a pripravil podporný program pre Ukrajinu do marca.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.2.2023 (SITA.sk) – Členské štáty skupiny G7 sa zaviazali, že Ukrajine v tomto roku poskytnú finančnú a ekonomickú podporu v hodnote 39 miliárd dolárov. Povedal to vo štvrtok japonský minister financií Šuniči Suzuki.

Na tlačovej konferencii po stretnutí ministrov financií G7 v Indii Suzuki uviedol, že blok zároveň požiadal Medzinárodný menový fond (MMF), aby zrýchlil svoju prácu a pripravil podporný program pre Ukrajinu do marca. Informuje o tom portál cnn.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V pondelok ukrajinský minister financií Serhij Marčenko a výkonná riaditeľka MMF Kristalina Georgieva rokovali v Kyjive.

Marčenko stretnutie označil za veľmi produktívne a pre CNN povedal, že „teraz vidíme, že náš vzťah je dosť stabilný a smerujeme k úplnému programu pomoci zo strany MMF”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Štáty skupiny G7 poskytnú Ukrajine tohto roku pomoc v hodnote 39 miliárd dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií