fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stáva sa vám, že často neskôr ľutuje to, čo ste povedali? Skúste pravidlo 3 sekúnd

Máte tip? napíšte nám mailom

Pravidlo troch sekúnd by mal poznať každý!

Určite sa vám niekedy stalo, že ste nezvládli situáciu a v návale emócie ste povedali niečo, čo ste neskôr oľutovali, pretože ste svoje slová možno ani nemysleli vážne a tomu druhému to ublížilo. Existuje však spôsob, ako sa tomu vyhnúť, stačí poznať takzvané pravidlo troch sekúnd. S tým prišiel ešte v roku 2011 komik Craig Ferguson. Princípom tohto pravidla je odpovedať na 3 jednoduché otázky a to:

  1. Skutočne to potrebuje dotyčný človek počuť?
  2. Skutočne to potrebuje počuť odo mňa?
  3. Skutočne to potrebuje počuť práve teraz?

V podstate ide o sebareflexiu, ktorá môže v takýchto vypätých situáciach pomôcť. Pokiaľ si ale myslíte, že takéto rady od komika nemôžu byť účinné, v roku 2014 to potvrdili i vedci, ktorí spravili výskum, počas ktorého strávili zamestnanci posledných 15 minút pracovného dňa práve sebareflexiou. Ukázalo sa, že po 10 dňoch 15-minútovej sebareflexie boli zamestnanci spokojnejší a dokonca v práci podávali i lepšie výkony.

Ak počas dňa nemáte na sebareflexiu čas, pokojne sa jej môžete venovať večer v posteli, či cestou do alebo z práce či školy. Premýšľajte nad tým, čo ste sa v daný deň naučili a ako ste sa správali k ľuďom vo svojom okolí.

Prečítajte si tiež:
Žiaci na tejto škole sú skutočne empatickí. Pozrite sa, ako medzi seba prijali chlapca s postihnutím

 

 

Zdroj: https://curiosity.com/topics/this-3-second-trick-will-keep-you-from-saying-something-youll-later-regret-curiosity/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií