Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stavjaňa po obrovskom úspechu Nitry prijal ponuku Sparty Praha. Spod Zobora znie: Ďakujeme, Tondo!

Šesťdesiatjedenročný Stavjaňa od roku 2006 do roku 2024 vybojoval s Nitrou dva majstrovské tituly, tri strieborné a štyri bronzové medaily v slovenskej extralige.

30.4.2024 (SITA.sk) – Len niekoľko dní po senzačnom zisku majstrovského titulu trvali dohady a špekulácie, či tréner Antonín Stavjaňa bude pokračovať v tíme HK Nitra. Nebude, lebo odchádza do tímu semifinalistu českej extraligy – Sparty Praha.

Spoločne s doterajším trénerom Pavlom Grossom tam vytvoria skúsený tandem pre sezónu 2024/2025. „Tréner Stavjaňa spĺňal všetky naše požiadavky,“ skonštatoval športový riaditeľ Sparty Praha Tomáš Divíšek na klubovom webe.

V Prahe má aj rodinu

Stavjaňa sa teší na novú výzvu aj svoju rodinu v Prahe.

„Sparta je rozhodne skvelá hokejová adresa a na tento angažmán sa veľmi teším. V Prahe žijú aj moje dve deti a to je pre mňa príjemný bonus. Predtým som štyri sezóny pôsobil v Nitre na jednom mieste a už som potreboval zmenu,“ cituje Stavjaňu hcsparta.cz.

Adekvátna náhrada za Miloša Hořavu

Stavjaňa bol jeden zo základných stavebných kameňov úspechu Nitry v tohtoročnom slovenskom play-off. Mnohými podceňovaný tím vytiahol z ôsmeho miesta až k majstrovskému titulu, keď postupne vyradil Trenčín, Poprad, Michalovce aj Spišskú Novú Ves.

„Hľadali sme trénera, ktorý by bol adekvátna náhrada za Miloša Hořavu. A Stavjaňa je skúsený tréner a rešpektovaná persóna. Tréner Gross si ho vybral ako najvhodnejšieho spolupracovníka z viacerých adeptov. Tešíme sa na jeho prínos,“ dodal Divíšek.

„Chceli sme nahradiť Hořavu po ľudskej aj športovej stránke, čo nie je jednoduché. Antonín Stavjaňa bolo prvé meno, ktoré sme vyslovili,“ ozrejmil Pavel Gross.

Nitra jeho rozhodnutie rešpektuje

Šesťdesiatjeden ročný Stavjaňa od roku 2006 do roku 2024 vybojoval s Nitrou dva majstrovské tituly, tri strieborné a štyri bronzové medaily v slovenskej extralige. K tomu treba pridať triumfy vo Vyšehradskom pohári, domácej pohárovej súťaži aj Kontinentálnom pohári. To všetko zanechalo silný dojem nielen vo fanúšikoch, ale aj súčasnom vedení nitrianskeho klubu, ktoré Stavjaňovi ponúklo ďalšie predĺženie kontraktu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Puto medzi Antonínom Stavjaňom a naším klubom je mimoriadne silné. S výnimkou roku 2017 bol pri všetkých medailách HK Nitra. Teraz sa rozhodol prijať ponuku z českej extraligy a toto jeho rozhodnutie rešpektujeme. Prajeme mu v novom pôsobisku veľa úspechov! Tondo, ďakujeme a dovidenia,“ píše sa vo vyhlásení HK Nitra.

Viac k témam: Česká extraliga, Hokej, Kontinentálny pohár, Tréner, Vyšehradský pohár
Zdroj: SITA.sk – Stavjaňa po obrovskom úspechu Nitry prijal ponuku Sparty Praha. Spod Zobora znie: Ďakujeme, Tondo! © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií