fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ste fanúšikovia filmov o Harrym Potterovi? Tieto miesta môžete navštíviť ešte aj dnes

Máte tip? napíšte nám mailom

Príbehy o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi a jeho kamarátoch si získali po celom svete milióny čitateľov a fanúšikov. Aj vy ste s napätím čítali ďalšie pokračovania a verili, že sa mu podarí zvíťaziť nad Voldemortom? Vybrali sme niekoľko miest z filmových spracovaní, ktoré naozaj existujú a môžete ich navštíviť aj vy.

Čarodejnícky svet Harryho Pottera na Floride

V zábavnom parku sa nachádza Rokfortský expres, je možné poprechádzať sa po Šikmej uličke, ísť do Gringott Banky a taktiež si kúpiť čarodejnícky prútik u Ollivandera alebo sa najesť v Deravom kotlíku. V parku je tiež možné kúpiť si aj všetky pomôcky do školy podľa fakulty.

https://www.instagram.com/p/Bj-Ubs8hGCF/?tagged=harrypotterflorida

https://www.instagram.com/p/BjxqBTzBxXW/?tagged=harrypotterflorida

Hrad Alnwick v Anglicku

Tento hrad predstavoval Rokfort v prvých dvoch filmoch o Harrym Potterovi. Toto miesto očarilo nielen filmárov Harryho Pottera, pretože na tomto mieste sa natáčali aj iné filmy, napríklad známy „Robin Hood“.

https://www.instagram.com/p/Bni4CTPHHhu/?tagged=alnwickcastle

Glencoe v Škótsku

Glencoe je známou roklinou v Škótsku, ktorá sa objavila vo filme „Harry Potter a väzeň z Azkabanu“. Hagridova chatrč a ostatné menšie inštalácie boli postavené práve v tejto rokline.

View this post on Instagram

Presents PHOTOGRAPHER | @stevgate LOVES OF THE DAY September 07,  2018 LOCATION | #isleofskye ADMIN | @cri_0270 OUR TAG | #LOVES_UNITED_SCOTLAND ——————————————————— ♡ Please show your support to our featured artists and visit their awesome galleries for more great shots ♡ ——————————————————— VISIT PARTNERS COMMUNITY: * @Loves_United_Family * @Loves_United_Life * @Loves_United_Europe * @Loves_United_Kingdom * @Loves_United_England * OUR MAIL | loves.members@gmail.com This award will participate in our weekly contest on @loves_united_europe * #l_u_t_c_e_2018_september _ * #lu_scotland_stevgate — #scotland #igersscots #igersscotland #instascotland #insta_scotland #lovescotland #loves_scotland #scotspirit #scottish #visitscotland  #nature #travel #wanderlust #loves_scotland #Scotlandlovers #scotlandsbeauty #Highlands #scottishhighlands #landscape #ig_scotland #exploreeverything #Glencoe #loves_europe #loves_world #loves_united_kingdom #l_u_t_c_e_2018_september

A post shared by LOVES_UNITED ☆ SCOTLAND (@loves_united_scotland) on

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Glenfinnan Viaduct v Škótsku

Každoročne Harry s kamarátmi cestovali Rokfortským expresom. Práve Glenfinnan Viaduct je tým slávnym mostom, ktorý sme vo filme videli. Dokonca je možné previesť sa na „Jacobite“, čo je skutočný vlak z Harryho Pottera.

https://www.instagram.com/p/BngzODiFuVQ/?taken-at=215341191

Millennium Bridge v Londýne

Millenium Bridge je most v Londýne. Táto pešia zóna mosta bola zničená vo filme „Harry Potter a polovičný princ“. Pamätáte si túto scénu?

https://www.instagram.com/p/BnjfCixn5ru/?tagged=millenniumbridge

Stanica King’s Cross a St Pancras v Londýne

Obidve stanice sa nachádzajú hneď vedľa seba. Na stanici King’s Cross boli natáčané scény, kde hlavné postavy filmu čakali na svoj vlak. Nachádza sa tam aj ceduľka so slávnym nástupišťom 9 a 3/4.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

Leadenhall Market v Londýne

Leadenhall Market je stará tržnica v Londýne s dlhou históriou. Z filmov toto miesto poznáme ako Šikmú uličku či Deravý kotlík.

https://www.instagram.com/p/Bh_C7tTlUjC/?tagged=leadenhallmarket

Katedrála Christ Church v Oxforde

Hlavná sieň Rokfortu, či schodisko, ktoré k nej viedlo, je možné vo filmoch o Harrym Potterovi vidieť viackrát. Tieto scény boli natáčané práve v priestoroch katedrály Christ Church.

https://www.instagram.com/p/BVot6-agJ7s/?taken-by=christchurchoxford

 

Zdroj:http://www.vedelisteze.sk/galerie/10-miest-ktore-poznate-filmov-harryho-pottera-skutocne-mozte-navstivit

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií