fbpx
Ste fanúšikovia filmov o Harrym Potterovi? Tieto miesta môžete navštíviť ešte aj dnes

Ste fanúšikovia filmov o Harrym Potterovi? Tieto miesta môžete navštíviť ešte aj dnes

Príbehy o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi a jeho kamarátoch si získali po celom svete milióny čitateľov a fanúšikov. Aj vy ste s napätím čítali ďalšie pokračovania a verili, že sa mu podarí zvíťaziť nad Voldemortom? Vybrali sme niekoľko miest z filmových spracovaní, ktoré naozaj existujú a môžete ich navštíviť aj vy.

Čarodejnícky svet Harryho Pottera na Floride

V zábavnom parku sa nachádza Rokfortský expres, je možné poprechádzať sa po Šikmej uličke, ísť do Gringott Banky a taktiež si kúpiť čarodejnícky prútik u Ollivandera alebo sa najesť v Deravom kotlíku. V parku je tiež možné kúpiť si aj všetky pomôcky do školy podľa fakulty.

View this post on Instagram

How do you feel about the House Elf situation? I know some wizarding families struggle with the idea of paying House Elves a fair wage and giving them decent working conditions since Minister Granger brought in the new Statute of Elf Protection, but I just love them so much, they have so much character, and I hate to see any magical being exploited. Do you have a House Elf? . . . . . #harrypotterparody #mugglelife #harrypotterworld #magical #potterhead #fandomlife #potterfan #harrypotter #parodyaccount #witchywoman #wizardingworld #witchyvibes #magicallife #diagonalley #harrypotterflorida #iloveharrypotter #harrypotterlife #harrypotterparty #alittlebitofmagic #universalislandsofadventure #bookworm #magicalcreatures

A post shared by Parallel Ali (@shelivesinbooks) on

View this post on Instagram

What’s the craziest muggle creation you’ve ever seen? So far, mine has to be this thing they call a ‘Leaf Blower’ They use it to blow leaves, for which purpose I am still a little unsure I can’t wait to accustom myself into the muggle culture more and learn more of their weird customs! . . . . . #harrypotterparody #harrypotter #mugglelife #harrypotterworld #parodyaccount #witchywoman #magical #potterhead #fandomlife #diagonalley #witchesofinstagram #wizardingworld #witchyvibes #magicallife #potterfan #harrypotterflorida #iloveharrypotter #alittlebitofmagic #harrypotterlife #harrypotterparty #universalislandsofadventure #witchshopping #potterlife #wizardfun #witchylife #muggle #magictips #witchgoals #magicalmess #myeverydaymagic

A post shared by Parallel Ali (@shelivesinbooks) on

Hrad Alnwick v Anglicku

Tento hrad predstavoval Rokfort v prvých dvoch filmoch o Harrym Potterovi. Toto miesto očarilo nielen filmárov Harryho Pottera, pretože na tomto mieste sa natáčali aj iné filmy, napríklad známy „Robin Hood“.

https://www.instagram.com/p/Bni4CTPHHhu/?tagged=alnwickcastle

Glencoe v Škótsku

Glencoe je známou roklinou v Škótsku, ktorá sa objavila vo filme „Harry Potter a väzeň z Azkabanu“. Hagridova chatrč a ostatné menšie inštalácie boli postavené práve v tejto rokline.

View this post on Instagram

Presents PHOTOGRAPHER | @stevgate LOVES OF THE DAY September 07,  2018 LOCATION | #isleofskye ADMIN | @cri_0270 OUR TAG | #LOVES_UNITED_SCOTLAND ——————————————————— ♡ Please show your support to our featured artists and visit their awesome galleries for more great shots ♡ ——————————————————— VISIT PARTNERS COMMUNITY: * @Loves_United_Family * @Loves_United_Life * @Loves_United_Europe * @Loves_United_Kingdom * @Loves_United_England * OUR MAIL | loves.members@gmail.com This award will participate in our weekly contest on @loves_united_europe * #l_u_t_c_e_2018_september _ * #lu_scotland_stevgate — #scotland #igersscots #igersscotland #instascotland #insta_scotland #lovescotland #loves_scotland #scotspirit #scottish #visitscotland  #nature #travel #wanderlust #loves_scotland #Scotlandlovers #scotlandsbeauty #Highlands #scottishhighlands #landscape #ig_scotland #exploreeverything #Glencoe #loves_europe #loves_world #loves_united_kingdom #l_u_t_c_e_2018_september

A post shared by LOVES_UNITED ☆ SCOTLAND (@loves_united_scotland) on

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Hovoríte si, že šortky niektorých dnešných mužov sú príliš krátke? Preneste sa do 70. rokov, kedy šortky takmer "neboli"

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."