fbpx
Ste fanúšikovia filmov o Harrym Potterovi? Tieto miesta môžete navštíviť ešte aj dnes

Ste fanúšikovia filmov o Harrym Potterovi? Tieto miesta môžete navštíviť ešte aj dnes

Príbehy o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi a jeho kamarátoch si získali po celom svete milióny čitateľov a fanúšikov. Aj vy ste s napätím čítali ďalšie pokračovania a verili, že sa mu podarí zvíťaziť nad Voldemortom? Vybrali sme niekoľko miest z filmových spracovaní, ktoré naozaj existujú a môžete ich navštíviť aj vy.

Čarodejnícky svet Harryho Pottera na Floride

V zábavnom parku sa nachádza Rokfortský expres, je možné poprechádzať sa po Šikmej uličke, ísť do Gringott Banky a taktiež si kúpiť čarodejnícky prútik u Ollivandera alebo sa najesť v Deravom kotlíku. V parku je tiež možné kúpiť si aj všetky pomôcky do školy podľa fakulty.

Hrad Alnwick v Anglicku

Tento hrad predstavoval Rokfort v prvých dvoch filmoch o Harrym Potterovi. Toto miesto očarilo nielen filmárov Harryho Pottera, pretože na tomto mieste sa natáčali aj iné filmy, napríklad známy „Robin Hood“.

View this post on Instagram

This is the Alnwick Castle in Alnwick, England. Movies like Harry Potter, Robin Hood and shows like Downton Abbey shot many scenes here. This castle still serves as a residence and the family still lives on site. There are more than 150 rooms in this castle of which only 6 are open to the public. The 26 acre grounds have walking paths, castles tours, a treehouse and beautifully manicured gardens. They have a “Poison Garden” where more than 50 deadly plants grow. 💀🌿💀 ________________________________________________ 📸: Shot with Mavic Pro 1 ________________________________________________ 🔥go check out @shotz__fired🔥 ________________________________________________ . . . . . . . . . #shotz__fired #ig_beautifulamerica #fierce_shots #hey_ihadtosnapthat #uspixels #shot_flair #your_life_etc #ig_naturevibes #worldpicsmagazine #hoboh #njspotstravels #ipulledoverforthis #bns_landscape #ig_naturevibes #igamazingnature #sunrise_and_sunsets #sonytribe #sonyimages #sonyalpha #adoramapix #amazing_shotz #shots_super_pics #ig_skyvibes #travelreposted #lensbible #artofvisuals #visitmaine #alnwick #alnwickcastle ________________________________________________ @spendid_view @ig.world.photo @sunrise_and_sunsets @stellar_shots @amazing_picturez_landscapes @artofvisuals @moods_in_frame @twenty4sevendrones @ourplanetdaily @amazing_shots @hotshotz_ @master_gallery @wow_amazing_nature @globalcapture @depths.of.earth @bns_landscape @ig_fotoclub @picturestokeep_nature @bestphoto.landscape

A post shared by EOA Photo (@eyes.on.art) on

Glencoe v Škótsku

Glencoe je známou roklinou v Škótsku, ktorá sa objavila vo filme „Harry Potter a väzeň z Azkabanu“. Hagridova chatrč a ostatné menšie inštalácie boli postavené práve v tejto rokline.

View this post on Instagram

Presents PHOTOGRAPHER | @stevgate LOVES OF THE DAY September 07,  2018 LOCATION | #isleofskye ADMIN | @cri_0270 OUR TAG | #LOVES_UNITED_SCOTLAND ——————————————————— ♡ Please show your support to our featured artists and visit their awesome galleries for more great shots ♡ ——————————————————— VISIT PARTNERS COMMUNITY: * @Loves_United_Family * @Loves_United_Life * @Loves_United_Europe * @Loves_United_Kingdom * @Loves_United_England * OUR MAIL | loves.members@gmail.com This award will participate in our weekly contest on @loves_united_europe * #l_u_t_c_e_2018_september _ * #lu_scotland_stevgate — #scotland #igersscots #igersscotland #instascotland #insta_scotland #lovescotland #loves_scotland #scotspirit #scottish #visitscotland  #nature #travel #wanderlust #loves_scotland #Scotlandlovers #scotlandsbeauty #Highlands #scottishhighlands #landscape #ig_scotland #exploreeverything #Glencoe #loves_europe #loves_world #loves_united_kingdom #l_u_t_c_e_2018_september

A post shared by LOVES_UNITED ☆ SCOTLAND (@loves_united_scotland) on

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Máte radi luxus? Pozrite sa na 10 neuveriteľne nadupaných jácht, ktoré uspokoja chúťky nejedného fajnšmekra

Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."