fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štefan Svitek bol posledným popraveným zločincom na území Slovenska. Trest smrti dostal za mimoriadne beštiálny zločin – rozsekal svoju ženu aj dve malé deti na kusy!

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred pár dňami ubehlo 29 rokov od poslednej popravy na území Slovenskej republiky. Štefana Sviteka, známeho aj ako “Horehronského rozparovača” vo veku 39 rokov odsúdil Krajský súd v Banskej Bystrici na trest smrti za trojnásobnú, mimoriadne beštiálnu vraždu. Nasledujúci článok nie je vhodný pre maloletých a slabé povahy.

Na prvý pohľad to bola idylická rodinka – šťastný pár s dvoma dcérkami a tretím potomkom na ceste. Za dverami domu však prežívali hotové peklo. Štefan Svitek trpel viacerými úchylkami, ktoré jeho poslušná manželka v tichosti trpela. Až do onoho osudného dňa.

30. októbra 1987 Svitek od rána popíjal. Manželka, zvyknutá na mužove opilecké agresívne výstupy, sa pred jeho príchodom z práce zamkla aj s deťmi v spálni. To však robiť nemala. Rozzúreného Štefana to vyprovokovalo do nepríčetnosti. V návale obrovského hnevu schytil sekeru a rozrúbal ňou zamknuté dvere. Manželke ňou následne viackrát zaťal do hlavy a krku. Keď sa na jej žalostivý krik zobudili dve malé dcéry, zavraždil aj ich. Čo však nasledovalo po tom, by vám nenapadlo ani v tom najhoršom sne.

Prečítajte si tiež:
Pipi Dlhá Pančucha je poriadne zmenená! Takto dnes vyzerá predstaviteľka pehavého dievčatka s ryšavými vlasmi
Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

Štefan Svitek, trpiaci abnormálnym sadomasochizmom, nekrofíliou a zoofíiliou, následne všetky tri mŕtvoly znásilnil a vypitval. Z tela zavraždenej manželky vybral ešte živý plod a rozrezal ho žiletkou. Potom ušiel do rodičovského domu v Čiernom Balogu, kde sa údajne pokúsil o samovraždu obesením.  Čin bol takmer dokonaný, no pod váhou jeho tela to drevený trám neudržal a zlomil sa. Nasledujúce hodiny sa len opakovane opíjal a trpel sebapoškodzovaním. Vyčerpaný zamieril sám na políciu, kde sa priznal. Keď prišla polícia na miesto činu, neverila vlastným očiam. Interiérom sa už šíril neznesiteľný zápach. Po celom dome boli rozhádzané vnútorné orgány, steny a dlážka boli ostriekané krvou a obsahom z čriev.

Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

“Pojednávanie s obžalovaným Štefanom Svitekom sa pred päťčlenným senátom na banskobystrickom Krajskom súde začalo 24. mája 1988. Z trojnásobného trestného činu vraždy ho uznal vinným 30. mája 1988 a uložil mu úhrnný trest smrti. Voči rozsudku sa Svitek odvolal, avšak vtedajší Najvyšší súd (NS) Slovenskej socialistickej republiky (SSR) svojím uznesením z 18. augusta 1988 jeho odvolanie zamietol ako nie dôvodné,” informovala TASR hovorkyňa banskobystrického Krajského súdu Nina Spurná.

Prečítajte si tiež:
Slovák patril k absolútnej špičke: šachový génius Réti porazil aj svetového šampióna New Yorku!

Dodala, že rozsudok, ktorým bol Svitekovi uložený trest smrti, nadobudol právoplatnosť uznesením NS SSR. V zmysle ustanovení Trestného poriadku, keď nadobudol rozsudok, ktorým bol uložený trest smrti právoplatnosť, predložil predseda senátu súdu, ktorý vo veci rozhodoval v prvom stupni, bez odkladu spisu na prieskumné konanie Najvyššiemu súdu Československej socialistickej republiky. Ten preskúmal zákonnosť rozsudku a konanie, ktoré mu predchádzalo. Jeho uznesením z 15. decembra 1988 nadobudla vykonateľnosť rozsudku právoplatnosť a zrealizovaná bola 6. júna 1989. Štefan Svitek bol tak takmer po dvoch rokoch konečne potrestaný za beštiálny čin, ktorý vykonal.

 

Zdroj: domov.sme.sk,refresher.sk

Foto: Najväčšie kriminálne prípady Slovenska

 

 

 

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií