Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stíhačky F-16 na výcvik ukrajinských pilotov prídu do Rumunska do dvoch týždňov

Povedal to holandský premiér Mark Rutte prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému.

30.10.2023 (SITA.sk) – Stíhačky F-16 určené na výcvik ukrajinských pilotov, ktoré sľúbila holandská vláda, prídu do dvoch týždňov do Rumunska.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Povedal to holandský premiér Mark Rutte prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému, s ktorým mal v pondelok konferenčný hovor.

Oznámili to to Zelenskyj a Rutte na mikroblogovacej sieti X. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

„Mohol som prezidenta Zelenského informovať, že lietadlá F-16, ktoré Holandsko sľúbilo s cieľom posilniť ukrajinskú protivzdušnú obranu, dorazia do výcvikového strediska v Rumunsku do dvoch týždňov. To znamená, že výcvikové kurzy pre ukrajinských pilotov, ktorí na nich budú lietať, sa môžu začať čoskoro,“ konštatoval Rutte.

Viac k témam: holandská vláda, Holandský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka F-16, Vojenská pomoc Ukrajine, výcvik ukrajinských pilotov
Zdroj: SITA.sk – Stíhačky F-16 na výcvik ukrajinských pilotov prídu do Rumunska do dvoch týždňov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií