Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg: Budúcnosť Ukrajiny je v NATO, má právo na sebaobranu a my jej v tom pomôžeme

Stoltenberg si od členstva Ukrajiny v NATO sľubuje stály mier v krajine. Rusko opäť označil za agresora.

31.5.2024 (SITA.sk) – Predstavitelia Severoatlantickej aliancie sa zhodli, že budúcnosť Ukrajiny je v NATO. Uviedol to generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg po stretnutí ministrov zahraničných vecí členských krajín aliancie v Prahe.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Sme rozhodnutí pokračovať v takto nastavenej ceste,“ povedal v piatok na tlačovej konferencii po ukončení rokovaní, informuje spravodajský portál TN.cz.

Stoltenberg si od členstva Ukrajiny v NATO sľubuje stály mier v krajine. Rusko opäť označil za agresora obvinil ho z útokov na civilistov a civilné ciele.

Sebaobrana nie je eskalácia, sebaobrana je základným právom. My máme právo Ukrajine v tomto pomôcť,“ dodal šéf aliancie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stretnutie ministrov, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Stoltenberg: Budúcnosť Ukrajiny je v NATO, má právo na sebaobranu a my jej v tom pomôžeme © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií