fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla NATO, s Naďom hovorili aj o Patriotoch a batériách SAMP/T

Poverený minister obrany Naď v piatok diskutoval s generálnym tajomníkom NATO Stoltenbergom, ktorý ocenil Slovensko v oblasti obrany a bezpečnosti a vyzdvihol aj intenzívnu modernizáciu ozbrojených síl.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.3.2023 (SITA.sk) – O pomoci pre Ukrajinu, ako aj o koordinácii krokov v súvislosti s obranou územia Severoatlantickej aliancie (NATO) v piatok diskutoval poverený minister obrany Jaroslav Naď spolu s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Ako uviedol Naď, generálny tajomník ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla Aliancie.

Rokovania so spojencami

Vzhľadom na pretrvávajúcu ruskú agresiu na Ukrajine dodal, že naďalej prebiehajú rokovania so spojencami o rôznych možnostiach podpory ukrajinských ozbrojených síl s podmienkou adekvátnej náhrady.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková, Naď informoval Stoltenberga aj o doterajšej pomoci, ktorú Slovensko poskytlo Ukrajine, a tiež o pripravenosti Slovenska rozšíriť svoje výrobné kapacity za účelom doplnenia vlastných zásob a poskytnutia delostreleckej munície Ukrajine.

Rezort obrany informoval, že diskusia sa týkala aj rotácie americkej batérie Patriot za taliansku batériu SAMP/T, ktorá je už prítomná na leteckej základni v Kuchyni.

Záväzky z členstva

Minister obrany vyhlásil, že SR si konečne plní svoje záväzky vyplývajúce z členstva v NATO, pretože tento rok má obranné výdavky naplánovaných a schválených 2,01 percenta HDP.

Prečítajte si tiež:
Znižovanie trestov za ekonomické zločiny je podľa Remišovej snom každého zlodeja, strana Za ľudí takéto návrhy odmieta

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/03/a-o-dostane-slovensko-od-usa-za-mig-y-29-pre-ukrajinu.mp4

Ako informovalo ministerstvo, šéf NATO ocenil Slovensko nielen v oblasti obrany a bezpečnosti, ale rovnako ocenil aj intenzívnu modernizáciu slovenských ozbrojených síl.

„Je pre mňa skutočným pocitom zadosťučinenia, že v očiach spojencov sme rešpektovaným, predvídateľným a spoľahlivým partnerom, ktorý je stabilným prvkom kolektívnej obrany Aliancie, čo dnes vyzdvihol aj generálny tajomník NATO. V tomto úsilí budeme aj naďalej neúnavne pokračovať,“ uzavrel Naď.

Viac k témam: členstvo v NATO, Generálny tajomník NATO, Minister obrany SR, pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Stoltenberg ocenil jasný postoj Slovenska voči posilneniu východného krídla NATO, s Naďom hovorili aj o Patriotoch a batériách SAMP/T © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií