Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stoltenberg sa obáva, že boje na Ukrajine môžu prerásť do vojny medzi Ruskom a NATO

Jens Stoltenberg vyjadril obavy, že boje na Ukrajine by sa mohli vymknúť spod kontroly a prerásť do väčšieho konfliktu.

9.12.2022 (Webnoviny.sk) – Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg vyjadril obavy, že boje na Ukrajine by sa mohli vymknúť spod kontroly a prerásť do vojny medzi Ruskom a NATO. „Ak sa niečo pokazí, môže to dopadnúť strašne,“ povedal Stoltenberg vo vyhlásení pre nórsku televíziu NRK.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Vojna na Ukrajine je hrozná. Táto vojna môže prerásť do veľkej vojny medzi NATO a Ruskom. Pracujeme každý deň na tom, aby sme tomu zabránili,“ poznamenal niekdajší nórsky premiér a zdôraznil, že je nevyhnutné vyhnúť sa konfliktu, do ktorého bude zapojených viac krajín v Európe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kremeľ opakovane obviňuje spojencov z NATO, že sa prakticky stali stranou konfliktu tým, že poskytli Ukrajine zbrane, cvičili jej jednotky a poskytovali jej spravodajské informácie. Ruský vodca Vladimir Putin v piatok prostredníctvom videospojenia so šéfmi obrany a bezpečnosti niekoľkých bývalých sovietskych krajín opäť obvinil Západ, že používa Ukrajinu ako nástroj boja proti Rusku.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Stoltenberg sa obáva, že boje na Ukrajine môžu prerásť do vojny medzi Ruskom a NATO © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií