Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stovky Rusov vtrhli na letisko v Machačkale a protestovali proti letu z Izraela (video)

 Podľa miestnych zdravotníckych úradov bolo zranených približne 20 ľudí.

30.10.2023 (SITA.sk) – Stovky ľudí vtrhli v nedeľu večer na letisko v ruskom meste Machačkala v regióne Dagestan, aby na pristávacej ploche protestovali proti príletu dopravného lietadla z izraelského Tel Avivu.

Podľa ruských tlačových agentúr a správ na sociálnych sieťach úrady následne uzavreli letisko v Machačkale.

Zatkli desiatky ľudí

Všetky lety z letiska, ktoré sa nachádza v prevažne moslimskej časti Ruska, boli presmerované na iné letiská v okolí. Podľa miestnych zdravotníckych úradov bolo zranených približne 20 ľudí.

Ruská štátna tlačová agentúra RIA Novosti uviedla, že zatknutých bolo približne 60 ľudí a identifikovali 150 „najaktívnejších demonštrantov“. Pri incidente utrpelo zranenia deväť policajtov, dvoch z nich museli hospitalizovať.

Rusko by malo konať

Kancelária izraelského premiéra Benjamina Netanjahua vo vyhlásení zverejnenom v nedeľu večer uviedla, že Izrael „očakáva, že ruské orgány činné v trestnom konaní budú chrániť bezpečnosť všetkých izraelských občanov a Židov, nech sú kdekoľvek, a že budú rázne konať proti výtržníkom a divokému podnecovaniu namierenému voči Židom a Izraelčanom“.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Protest
Zdroj: SITA.sk – Stovky Rusov vtrhli na letisko v Machačkale a protestovali proti letu z Izraela (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií