Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana SaS je naklonená odovzdaniu MiG-29 Ukrajine, stíhačky hnijú v skladoch a skôr či neskôr pôjdu do šrotu, tvrdí

Liberáli to považujú za možné riešenie, keďže tieto vyradené bojové lietadlá sú pre Slovensko nevyužiteľné.

14.2.2023 (SITA.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je naklonená odovzdaniu stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Uviedla to v utorok na sociálnej sieti. Liberáli to považujú za možné riešenie, keďže tieto vyradené bojové lietadlá sú pre Slovensko nevyužiteľné a oveľa lepšie by poslúžili Ukrajincom.

Budú súce do šrotu

U nás sú odstavené na sklade a skôr či neskôr budú súce do šrotu. Navyše, pri ochrane vzdušného priestoru Slovenska s nimi už nepočítame, nemá ich kto servisovať a na ceste sú nové stíhačky F-16,“ skonštatoval tímlíder SaS pre obranu a bezpečnosť Ivan Bilohuščin.

Slovensko môže získať milióny

Poslanec Národnej rady SR a zároveň predseda výboru pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa dodal, že Slovensko môže za uzemnené stíhačky MiG-29 získať milióny eur a nezostanú nám hniť v skladoch.

Napríklad také Maďarsko vyradilo migy už pred dvadsiatimi rokmi a doteraz sa mu ich nepodarilo nikomu predať,“ podotkol.

Viac k témam: Bojové lietadlá, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, stíhacie lietadlá MiG-29
Zdroj: SITA.sk – Strana SaS je naklonená odovzdaniu MiG-29 Ukrajine, stíhačky hnijú v skladoch a skôr či neskôr pôjdu do šrotu, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií