fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strana Za ľudí čaká na prvý krok Hegera a Dzurinda sa podľa Remišovej nechal dobehnúť

Na príklade Modrej koalície podľa Veroniky Remišovej vidieť, že neexistujú instantné a rýchle riešenia a každá spolupráca musí byť založená v prvom rade na dôvere.

Máte tip? napíšte nám mailom

5.3.2023 (SITA.sk) – Vicepremiérka a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová zatiaľ nevie povedať, či strana Za ľudí bude súčasťou spoločného projektu s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO).

„Je potrebné, aby pán Heger spravil prvý krok, aby si našiel alebo vytvoril politické zázemie, nastavil si hodnoty a potom sa môžeme rozprávať. My sme otvorení. Myslím si, že pán Heger je veľmi konsenzuálny človek, nie je to politik konfliktu,“ povedala Remišová v relácii RTVS O 5 minút 12.

Za ľudí je podľa nej stabilná stredová strana, ktorá má svoje hodnoty a viac členov ako niektoré koaličné strany dokopy. Je presvedčená, že splnili svoje predvolebné sľuby a zároveň nemajú žiadne kauzy. „Rozširujeme predsedníctvo, prichádzajú mladí ľudia,“ doplnila.

Na príklade Modrej koalície podľa nej vidieť, že neexistujú instantné a rýchle riešenia a každá spolupráca musí byť založená v prvom rade na dôvere. „Takto od boku to vyzerá tak, že pán Dzurinda sa nechal dobehnúť,“ podotkla Remišová. Pri spájaní pravice to podľa jej slov nemôže vyzerať tak, že nikto nechce ísť s nikým a každý proti niekomu niečo má. Myslí si preto, že lídri pravice by si mali vstúpiť do svedomia.

Prečítajte si tiež:
Niekoľko poslancov OĽaNO podľa Gyimesiho zvažuje, či prelomiť veto Čaputovej

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Za ľudí, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Strana Za ľudí čaká na prvý krok Hegera a Dzurinda sa podľa Remišovej nechal dobehnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií