Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Fenomén Stranger Things sa vracia! Čo prezrádzajú prví recenzenti o 3. sérii?

Seriál, ktorý sa stal fenoménom. Prvé séria Stranger Things uzrela svetlo sveta v roku 2016, druhá o rok neskôr a na tretiu sme čakali až do… do DNES!

Štvorica kamarátov sa vracia domov zo školy, Všetko prebieha tak, ako vždy, až na jeden detail – po jednom z nich sa akoby zľahne zem. Zatiaľ čo šerifovo pátranie nevyzerá nádejne, kroky na jeho nájdenie podnikajú aj samotní chlapci spolu s jeho mamou a bratom.

A to, čo zistia, im doslova prevráti svet naruby. Mestečko Hawkins v roku 1985 zažilo niečo nevídané.

Spoilerov sa nemusíme báť

Vo štvrtok 4. júla má na Netflixe premiéru nová séria Stranger Things. Niektorí šťastlivci mali epizódy v predstihu, a tak sa internet začína plniť prvými recenziami.

Vtipné je, že sa z nich toho veľa nedozvieme. Zoznam toho všetkého, čo „nesmiete prezradiť“, ktorý Netflix posiela spolu s epizódami na recenzovanie, je poriadne dlhý a premyslený. Zakazuje prezradiť takú vec, ako komu (alebo čomu) sa odhodlaní obyvatelia mestečka Hawkins tentoraz postavia,“ napísala recenzentka magazínu Variety.

Recenzent z portálu IndieWire ale prezradil, že zatiaľ čo predošlá séria bola príliš seriózna, tmavá, desivá, tak tretia séria je celkom zábavná a jasnejšia. A ako napísal ign.com, tretia séria sa nebojí byť ani sentimentálna, keď to potrebuje.

Fascinujúce je aj pochopenie bratov Dufferovcov pre ich postavy. Scenár pekne prispôsobili procesu dospievania, už nejde o malé deti, ale o mladých, ktorí si už niečím prešli. No okrem záležitostí týkajúcich sa paralelného sveta musia stále riešiť aj tie každodenné.

Podľa už zmieneného webu IndieWire „sa bude lepšie o seriáli rozprávať až po tom, čo ho uvidia všetci,“ čiže najskôr po víkende.

Reklamy à la Stranger Things

Niektoré spoločnosti si zobrali na mušku práve seriálový fenomén a svet „Upside Down“ a použili ho vo svojich reklamách tak šikovne, že tlieskame! Videli ste ich už?

Coca cola

Burger King

Kto sa už nevie dočkať, že uvidí Willa, Mikea, Dustina, Lucasa a Jedenástku?

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií