fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Streľba na vianočných trhoch v Štrasburgu: Hlásia mŕtvych a zranených

Máte tip? napíšte nám mailom

Štrasburg/Francúzsko– Neznámy strelec v utorok večer zabil najmenej jedného človeka a zranil ďalších 11 ľudí. Agentúra Reuters píše s odvolaním sa na miestnu políciu hovorí až o 4 mŕtvych. Strelec z miesta útoku utiekol, polícia ho však podľa posledných informácií obkľúčila a na mieste prebehla prestrelka. Streľba sa mala odohrať v blízkosti vianočných trhov.  

Polícia uviedla, že podozrivý bol bezpečnostným službám známy a monitorovaný. Podľa francúzskej televízie BFM muž utiekol zo svojho apartmánu v meste Neudorf,  pretože ho polícia vyhľadávala v súvislosti s lúpežou. Počas prehliadky bytu všaka našli aj granáty. Obyvatelia v Neudorfe boli vyzvaní, aby zostali  doma a mimo centra. Budova Európskeho parlamentu bola v súvislosti so streľbou uzavretá a nikto do nej až do odvolania nesmie vstúpiť a ani ju opustiť.

Po sérii teroristických útokov, ktoré Francúzsko zažilo v posledných rokoch, bola posilnená ochrana verejných podujatí. A špeciálne protiteroristické jednotky francúzskej armády pravidelné hliadkujú aj na vianočných trhoch.

Zdroje:cnn.com, bbc.com, reuters.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií