fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strašiak menom celulitída. Vieme, ako s ňou zatočiť aj bez krémov

Máte tip? napíšte nám mailom

Celulitída je strašiak, ktorý trápi hlavne ženy.

Celulitída nevyzerá dobre a trápi ženy, nielen tie s nejakým kilom navyše, ale aj mladé chudé dievčatá. Bohužiaľ, neexistujú žiadne zázračné tabletky ani krémy, aj keď reklamy nás o tom často presviedčajú. My však vieme, ako sa jej zbaviť aj bez nich.

Za vznik celulitídy môže veľa faktorov. Čiastočne je spôsobená dedične, ale spôsobuje ju aj nedostatočný pitný režim, fajčenie, hormonálne zmeny, sedavý spôsob  života, hromadenie toxínov v tele a pod. Najčastejšie sa celulitída objavuje v oblasti stehien, zadku, ale aj na bruchu, v páse a na zadnej strane paži. Pri celulitíde dochádza k zväčšeniu objemu tukových buniek, ktoré na koži vytvárajú priehlbinky podobné pomarančovej koži. V tomto mieste je obmedzený prietok krvi a lymfy.

Ako sa teda zbaviť nežiaducej celulitídy?

Strava a pitný režim

Základom v boji proti celulitíde je správna životospráva. V prvom rade potrebujete svoje telo vyčistiť. Dôležitá je správna strava, ale aj pitný režim.

Počas dňa by ste mali vypiť zhruba 3,3 deci vody na kilogram telesnej váhy. Napríklad, ak vážite 70 kg, mali by ste vypiť 2,31 litra čistej vody. Plus liter za každú hodinu cvičenia. Ideálna je neperlivá voda. Minerálna voda nie je vhodná v tomto množstve. Mali by ste sa vyhnúť sladeným nápojom a obmedziť kávu a alkohol, ktoré telo dehydrujú.

Cvičenie

Celulitídu nie je jednoduché odstrániť úplne. Musíte byť trpezlivé, je to totiž to beh na dlhú trať.  Avšak pohyb je v boji proti pomarančovej koži dôležitým pomocníkom.

Prečítajte si tiež:
Letný strašiak žien: Čo zaručene (ne)pomáha na celulitídu a ako sa jej zbaviť?

Ďalšie tipy v boji proti celulitíde nájdete v pokračovaní článku na druhej strane…

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je ďalším veľmi účinným pomocníkom, pretože obnovuje obeh lymfy. Ide o jemnú masážnu techniku s cieľom zlepšiť kvality lymfatického obehu a urýchlenie odtoku lymfy z podkožia späť do krvného obehu. Celulitída vzniká pri nesprávnej činnosti lymfatického a krvného obehu a dôsledkom je, že telo zadržiava toxíny. Ak lymfa nepracuje správne alebo je spomalená, tukové bunky zväčšujú svoj objem, vzniká celulitída a opuchy. Pri správne prevedenej lymfatickej masáži sa lymfa aktivuje a škodliviny sú odvádzanie z tela von.

Najlepšia je ručná lymfatická masáž, ktorá je účinnejšia ako prístrojová masáž, pretože sa dokáže presnejšie zamerať na problematické miesta. Tieto masáže sú prevádzané na celom tele, ale medzi najžiadanejšie patrí lymfatická masáž dolných končatín, kde ženy trápi celulitída najviac.

„Počet lymfodrenaží je individuálny podľa problematiky a schopnosti tela regenerovať. Odporúčam postúpiť lymfodrenáž  minimálne 2x do roka s 6-10 návštevami. Po tejto kúre nie je vôbec od veci chodiť na takzvané udržiavacie kúry raz za 3-4 týždne. Jednorazová lymfatická masáž, teda jedna návšteva sa bohužiaľ míňa s požadovaným účinkom a nenaplní vaše očakávania,“ vysvetľuje masér Martin Šebek pohybujúci sa v odbore už 11 rokov a vo svojom masážnom salóne v Prahe prevádza ja masáže zamerané na odbúravanie celulitídy.

Prečítajte si tiež:
Vyberte si správne! Poznáte rozdiel medzi chemickým a minerálnym make-upom?

Najlepšou je kombinácia ručných lymfatických masáži a anticelulitídových masáži. Klientky podstupujúce súčasne obe procedúry dosahujú tie najlepšie výsledky,“ dopĺňa Martin.

Anticelulitídová masáž

Ako bolo vyššie spomenuté, celulitída vzniká dôsledkom toho, že telo zadržuje toxíny. Toxíny sú dobré rozpustné v tukoch, a preto sa automaticky usádzajú v tukových tkanivách, kde spôsobujú deformáciu buniek. Z týchto deformovaných buniek telo nevie  toxíny dobre vylúčiť.  Pomocou anticelulitídovej masáže sa tieto deformované bunky porušia a telo ich môže ďalej spracovať a vylúčiť z tela von.

Sauna

Pobyt v saune pomáha k zlepšeniu stavu pokožky. Je to perfektný spôsob, ako dopriať  koži dokonalú očistu. Striedanie teplôt obnovuje lymfatické cesty a blahodarne pôsobí na celulitídu. Pomarančovú kožu treba vždy riešiť komplexne. Sauna je jedným z prostriedkov v boji proti nej.

Rozvoj celulitídy je pomalý, preto sa oplatí vsadiť  na prevenciu. Ak zatiaľ nemáte problémy s celulitídou a opuchmi, lymfatická masáž je vhodná ako prevencia. Keď celulitída prepukne, je potrebné okamžite zasiahnuť. V opačnom prípade nastávajú v podkožnom tkanive  nevratné degeneratívne zmeny. Už vzniknutá celulitída sa nedá celkom odstrániť, odborným prístupom môžete zlepšiť jej vzhľad a poprípade zastaviť progresívne zhoršovanie.

Rovnako ako pre odstránenie celulitídy, aj pre prevenciu je potrebné telo detoxikovať. Základom je správna strava a pitný režim. Ak pridáte lymfatické a anticelulitídové masáže, občas navštívite saunu, zaradíte cvičenie, máte v boji proti celulitíde vyhrané.

Zdroj: bleskove.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií