fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Strašidelné slovenské povesti, ktoré desia aj dnes! Poznáte TIETO tri?

Máte tip? napíšte nám mailom

Strašidlá a rozprávky patria k sebe, deti ich majú veľmi rady. Mnohé slovenské povesti sú však plné krvi a hrôzy, ktorú na niektorých miestach cítiť dodnes.

Strašidelné slovenské povesti – Čachtický hrad a grófka Báthoryová

O krvilačnej grófke Alžbete Báthoryovej ste s najväčšou pravdepodobnosťou už počuli. Bol o nej nakrútený aj veľkofilm, ktorý ale rozdelil ľudí na dva tábory. Kým jedna skupina si myslí, že bola sadistka alebo upírka, iní ju považujú za obeť systému. Mala to byť žena, ktorá sa veľmi bála starnutia ale nebála sa použiť násilie na svojich podaných. Keď na ňu raz dopadli kvapky panenskej krvi, zdalo sa jej, že koža na tých miestach omladla. Preto sa začalo krvavé besnenie, počas ktorého si dopriala krvavé kúpele z tiel nevinných dievčat. V súčasnosti je Čachtický hrad obľúbeným turistickým miestom. Boli tu aj lovcovi duchov, ktorí potvrdili, že na hrade sa niečo neustále deje a negatívnej energie je tu dosť.

Strašidelné slovenské povesti
Pixabay.com

Horšia ako Báthoryčka

Kým o Alžbete Báthoryovej vedia skoro všetci, Anna Rosina Listiusová je známa menej. Hovorí sa však, že bola omnoho krutejšia a bažila po krvi. Nazývali ju aj šintavská bosorka a ľudia verili, že praktizuje čiernu mágiu a koketuje s diablom. Na svojom hrade mala mať stretnutia s ďalšími čarodejnicami, s ktorými mala vykonávať nebezpečné rituály. Historici sa zhodli na tom, že bola sadistka a trpela nejakou duševnou poruchou. Tešilo ju týrať iných ľudí a v túžbe po krviprelievaní sa nezastavila pred ničím. Nezaujímala sa len o ženy, bolo jej jedno, či zabije deti, starých, mladých. Nikdy nebola potrestaná, hoci bolo veľa dôkazov o jej zverstvách. Jej duša sa má dodnes potulovať po kaštieli v Seredi. Slovenské povesti sú, žiaľ, plné podobných nešťastných prípadov.

Prečítajte si tiež:
Poďte sa báť! TOTO je kniha, ktorá odkrýva fascinujúce záhady Slovenska

Duch z Bojníc

Keď sa povie slovo Bojnice, väčšina ľudí si predstaví nádherná hrad, peknú zoologickú záhradu a miesto na krásne strávený deň s rodinou. Aj tento hrad ale ukrýva temné tajomstvo. Kedysi tu žil významný zberateľ umenia gróf Ján František Pálfi. Po smrti ho uložili do krásneho sarkofágu do hrobky na zámky. Doposiaľ by na tom nebolo nič zvláštne. Všetko ale zmenil rok 1908, kedy zo sarkofágu začala vytekať neznáma tekutina. Vyzerala ako med, ale odborníci ju označili ako mineralizované zložky grófa. Povráva sa, že gróf oplakáva svoj majetok, ktorý jeho dediči rozpredali. Na hrade sa stále hýbu rôzne predmety, sú tu rôzne zvuky a postavy.

Strašidelné slovenské povesti
Pixabay.com

Prečítajte si tiež:

Babie leto v prírode: Naplánujte si výletu po Slovensku na TIETO čarovné miesta!

Zdroj:magazin.sk  teraz.sk  ohniska.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií