Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stratégia „PS musí poraziť Smer“ vyhodila v eurovoľbách tri demokratické strany, podľa hnutia Slovensko ide o Pyrrhovo víťazstvo

V budúcich parlamentných voľbách môže prepadnúť tak veľa hlasov, že vládna mafia získa ústavnú väčšinu, uviedlo Matovičovo hnutie.

9.6.2024 (SITA.sk) – Rovnako ako v parlamentných voľbách, tak aj v eurovoľbách sa ukázalo, ako veľmi je pre demokratické spektrum nebezpečná propaganda v duchu „Progresívne Slovensko musí poraziť Smer.“ Uviedlo to hnutie Slovensko (bývalé OĽaNO) vo svojej reakcii na neoficiálne výsledky eurovolieb.

Pyrrhovo víťazstvo

V parlamentných voľbách táto stratégia kvôli prepadnutým hlasom Demokratov zabezpečila vládu mafie. V týchto voľbách rovno vypadnutie troch demokratických strán, a tak menej demokratov v Európskom parlamente za Slovensko,“ tvrdí hnutie Igora Matoviča. Víťazstvo Progresívneho Slovenska označuje za Pyrrhovo víťazstvo.

V prípade, ak progresívne médiá budú naďalej raziť toto zavádzajúce klamstvo a budú naďalej blokovať prístup hnutia Slovensko do médií, v budúcich parlamentných voľbách prepadne tak veľa hlasov, že vládna mafia získa ústavnú väčšinu,“ dodalo hnutie.

Vyhrali progresívci

Podľa neoficiálnych výsledkov eurovolieb vyhralo Progresívne Slovensko so ziskom 27,81 percenta hlasov, druhý je Smer-SD so ziskom 24,76 percenta hlasov. Nesleduje Republika (12,53 percenta), Hlas-SD (7,18 percenta) a Kresťanskodemokratické hnutie (7,14 percenta).

Tesne pred bránami europarlamentu zostala opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) so ziskom 4,92 percenta hlasov. Päťpercentnú hranicu zvoliteľnosti tesne nedosiahla ani mimoparlamentná strana Demokrati, ktorej odovzdalo hlas 4,68 percenta voličov. Do Bruselu nepôjdu ani zástupcovia Maďarskej aliancie (3,88 percenta).

Pohorela aj koalícia hnutia Slovensko a strany Za ľudí (1,98 percenta) a tiež vládna Slovenská národná strana, ktorej sa podarilo dosiahnuť len 1,90-percentný výsledok. Úplne prepadli aj Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko s výsledkom 0,48 percenta hlasov.

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Stratégia „PS musí poraziť Smer“ vyhodila v eurovoľbách tri demokratické strany, podľa hnutia Slovensko ide o Pyrrhovo víťazstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií