fbpx
Štrbské pleso láka novinkou: Člnkovať sa tu môžete na loďke so skleneným dnom, cez ktoré vidno podvodný svet v plnej kráse

Štrbské pleso láka novinkou: Člnkovať sa tu môžete na loďke so skleneným dnom, cez ktoré vidno podvodný svet v plnej kráse

Štrbské pleso si tento rok nachystalo pre turistov lákavú novinku. Člnkovať sa môžu v loďke so skleneným dnom a pozorovať pritom život pod vodou.

Vysoké Tatry ponúkajú turistom novú, atraktívnu atrakciu. Tou je špeciálna loďka, ktorej dno je sklenené a umožňuje tak pri člnkovaní nahliadnuť do podvodného sveta v Štrbskom plese. To, aké ryby možno pozorovať v tomto horskom jazere odpovedal potápač zo Štátnych lesov TANAP-u, Pavol Kráľ: “Najbežnejšou rybou je plotica, ktorá sa aj dá pri brehu prikrmovať, ďalšou je ostriež. Je opatrnejší a pri brehu sa veľmi nezdržiava. Najopatrnejšou rybou je však šťuka. Možné je pozorovať aj metrové jedince. Mali sme tu aj veľmi vzácnu rybu – sih marénu. Zdržiavala sa hlboko pod hladinou. Skoro s istotou však môžeme povedať, že vyhynula. Tak ako ostatné ryby v plese, aj táto bola nepôvodná, ale tu sa vyskytovala ako posledná na svete.”

Zdroj: Instagram/agatkame

Turisti na túto atrakciu reagujú pozitívne a pochvaľujú si ju. “Pri nastupovaní sme mali zmiešané pocity. Plavčík nás však rýchlo presvedčil. Potom sme už viac pozerali do vody ako po okolitých vrchoch. Bol to perfektný zážitok,” povedali pre Nový čas turistky Vierka a Dominika.

Na tomto plese sa člnkovalo už v roku 1880, no na prelome sedemdesiatych a osemdesiatych rokov minulého storočia sa zrušilo. K obnove tejto atrakcie došlo pred desiatimi rokmi a dodnes sa teší veľkej popularite.

Koľko stojí člnkovanie na Štrbskom plese?

  • Presklenný čln – 29 eur/40 minút
  • Obyčajný 3-miestny čln – 15 eur/40 minút
  • Obyčajný 4-miestny čln – 19 eur/40 minút
  • Príplatok za veslára – 20 eur

 

 

 

Zdroj: https://www.cas.sk/clanok/716977/novinka-na-strbskom-plese-zo-sklenenej-lodky-uvidite-krasny-podvodny-zivot/

Foto: https://www.instagram.com/p/BlCqKQlByPH/?tagged=strbskepleso

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Braňo Mojsej a jeho hudobný kolega prespievali známy slovenský song. Z tohto budeš plakať, len je otázne či od smiechu
Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.