Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Street art s nevídanými rozmermi! Vláda a mladí ľudia sa spojili a vytvorili svoj „sídliskový sen“!

Poznáte tie biele nudné domy na americkom kontinente, ktoré sa ťahajú až do kopcov a podobajú sa ako vajce vajcu? Čo tak začať študovať street art, zapojiť fantáziu a vytvoriť nádherné dielo? Povedali si v jednom meste, a výsledok je ohromný! Street art s nevídanými rozmermi!

Neobvyklý street art

Mesto Palmitas sa môže pýšiť nevšednou raritou! Mexická vláda spojila spolu s mládežníckou organizáciou svoje sily a vytvorili naozaj nádherný street art s neobvyklými rozmermi! Susedstvo sa tak premenilo na fantastické farebné miesto, ktoré môžete už z diaľky obdivovať! 

Že je biela farba nuda si povedali v mexickom meste Palmitas. Spojili sa tak viacerí umelci a mladí ľudia, a s podporou vlády vytvorili farebné obrazce priamo na domoch. Ak sa na mesto pozriete z toho správeho uhla pohľadu, uvidíte, ako všetky farebné street art – ové ťahy do seba krásne zapadajú. Aj to je dôkaz, že ak sa spojí vyššia moc s mladými ľuďmi, môžu vznikať nádherné veci, a možno o vás začnú  písať zahraničné médiá 🙂

2e36aed2-4a57-4e51-8564-301483fc8017

094048df-c848-4747-9673-bab1bc8d827c

Premena sídliska trvala 5 mesiacov. Možno je to dlhá doba na vymaľovanie stien, ale rozsah projektu je naozaj obdivuhodný! Dokopy sa vymaľovalo až 209 stavieb a viac ako 20 000 metrov štvorcových! Projekt sa týka 452 rodín a 1808 ľudí. A POZOR! Násilie v meste počas projektu takmer vymyzlo! Projekt zjednotil ľudí a dokonca sa vytvorilo aj pár nových pracovných miest.

30ecf850-1a5c-498e-bacb-ec19bdc9bc66

Výsledok si môžete porovnať TU!

street art

Zdroj: facebook.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií