fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Streľba na škole v Belehrade má desiatu obeť, dievča s vážnymi zraneniami hlavy zomrelo v nemocnici

Trinásťročný žiak základnej školy, ktorého polícia identifikovala ako Kostu Kecmanovića, pri útoku najprv zabil strážnika a následne troch žiakov na chodbe.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.5.2023 (SITA.sk) – Počet obetí nedávnej streľby v škole v centre Belehradu stúpol na desať. Tamojšie úrady informovali, že v pondelok ráno zomrelo na klinike v srbskej metropole dievča, ktoré pri útoku z 3. mája utrpelo vážne zranenia hlavy a odvtedy bolo hospitalizované v kritickom stave.

Trinásťročný žiak základnej školy Vladislava Ribnikara, ktorého polícia identifikovala ako Kostu Kecmanovića, pri útoku najprv zabil strážnika a následne troch žiakov na chodbe, opísal šéf belehradskej polície Veselin Milić.

Následne vošiel do triedy, ktorú si zrejme vybral len preto, že bola blízko pri vchode a opäť začal strieľať. Po skončení útoku strelec sám zavolal polícii, no úrady prijali telefonát informujúci o streľbe už dve minúty predtým.

O dva dni neskôr sa v Srbsku udiala ďalšia masová streľba. V troch dedinách pri meste Mladenovac, zhruba 50 kilometrov južne od Belehradu, útočník strieľal náhodne na ľudí z auta, pričom zabil osem osôb a 14 zranil.

Po masových streľbách sa na dvoch protestoch v Belehrade zišli desaťtisíce ľudí a žiadali odstúpenie členov vlády a zákaz televíznych staníc, ktoré podporujú obsah zobrazujúci násilnosti a pozývajú vojnových zločincov a ľudí z kriminálneho prostredia.

Prečítajte si tiež:
Rusov rozčúlil názor USA o Kryme, predvolali si vysokopostavených diplomatov

Viac k témam: Streľba v škole
Zdroj: SITA.sk – Streľba na škole v Belehrade má desiatu obeť, dievča s vážnymi zraneniami hlavy zomrelo v nemocnici © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií