Stres a technológie kradnú ľuďom spánok, liek na nespavosť však majú priamo pred sebou!

Stres a technológie kradnú ľuďom spánok, liek na nespavosť však majú priamo pred sebou!

Všeliek pre všetkých a zadarmo!

Ráno vstávať veľmi skoro, celý deň sa za niečim naháňať, mať na pamäti všetky úlohy a prísť všade načas, večer sa dostať domov a potom v posteli počítať ovečky. Podobný scenár dnes zažívajú stovky ľudí. Prečo ale nedokážu zaspať, keď sú tak veľmi unavení? Pod tým všetkým by mohol byť podpísaný stres.


Ďalej by sa k nemu mohli pridružiť technológie, ktorých umelé svetlo nie je zrovna najlepšie pre naše fungovanie a spoločnými silami sú stres a výdobytky doby niečim, čo nášmu telu bráni naplno vypnúť a pokojne zaspať. A na to, aby ste sa výborne vyspali, ani zďaleka nepotrebujete tabletky či terapeuta!

postel
Vedci z University of Colorado v novej štúdii zistili, že problémy so spánkom a celkovým uvoľnením môže vyriešiť pobyt v prírode, na čerstvom vzduchu. Po pracovnom týždni by človeku ideálne prospel víkend na samote, na horách, a to najúčinnejšie pre dobrý spánok – víkendová stanovačka! Zistili totiž, že spanie v stane môže posunúť biorytmus človeka až o 2,5 hodiny. Zvuky prírody ich upokoja a keďže v lese nie je pripojenie na internet a niekedy ani signál, je to o to lepšie. Žiadne umelé svetlo, len príroda všade naokolo. To môže spôsobiť, že človek sa večer cíti skôr ospalý a lepšie sa mu spí.

Dr. Kenneth Wright, expert na spánok z University of Colorado: “Myslíme si, že spánkový biorytmus sa posunie, pretože narozdiel od silného umelého svetla, na ktoré sú ľudia zvyknutí doma, v prírode máme len mesiac a hviezdy. Tie nevysielajú žiadne škodlivé žiarenie, takže nebránia človeku v spánku, práve naopak. Ľudia majú pocit slobody a uvoľnenia, a zaspia omnoho rýchlejšie.”

spanok

Zdroj: dailymail.co.uk       pixabay.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Miluješ samotu a krásu prírody? Ak áno, takto vyzerá dom určený práve pre teba
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*