Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Prílišný stres ovplyvňuje aj spánok a sny. Takto sa „vďaka“ nemu mení naše snívanie

Všadeprítomný stres ovplyvňuje nielen ľudské zdravie ale aj sny…

V dnešnej dobe je stres pre väčšinu ľudstva na dennom poriadku a vyhnúť sa mu je takmer nemožné. Nemáme čas, nestíhame, … Dokonca si nestíhame ani plnohodnotne oddýchnuť. A aj keď si ľahneme do postele, že sa z toho všetkého vyspíme, ani to nefunguje, pretože prílišný stres ovplyvňuje aj spánok a sny.  Ak si v permanentnom strese, značne sa to odrazí na tvojich snoch. Začnú sa s nimi diať tieto veci:

1. Snívaš menej, no intenzívnejšie

Zrejme pre teba nie je žiadnou novinkou, že čím viac si pod stresom, tým menej spíš. Aj keď ideš do postele skôr, nemôžeš zaspať a celé hodiny sa len prevaľuješ a nedokážeš zastaviť myšlienky a predovšetkým tie na nepríjemné životné okamihy. Z toho dôvodu snívame menej a ak už predsa len nejaký sen máme, je viac realistický než zvyčajne.

 

2. Sny môžu byť náhodné

V strese tvoja myseľ preskakuje z jednej myšlienky na druhú a preto je možné, že sa ti snívajú skutočne zvláštne sny, ktoré so sebou na prvý pohľad nemajú žiaden súvis. Sú totiž akousi zmesou všetkých tvojich myšlienok.

 

3. Snívanie ovplyvnené stresom zhoršuje sústredenosť

Náš mozog sa snaží pospájať si všetky súvislosti a pochopiť všetky naše myšlienky, to je aj dôvod, prečo snívame. Lenže to nie je všetko, okrem toho sa snaží pochopiť aj všetky naše sny. A ak sú ovplyvnené stresom a tým pádom poriadne divoké a nepochopiteľné, vyžaduje si to poriadnu dávku sústredenia, aby sme si ich zapamätali a vyvodili z toho nejaký záver, čo môže značne ovplyvňovať našu sústredenosť počas dňa.

Pokračovanie na ďalšej strane

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií