Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stretnutie Blanára s Lavrovom nebolo v USA témou, tvrdí Kaliňák. Postoj Slovenska tam bol podľa neho rešpektovaný

Kaliňák považuje za potrebné zmeniť naratív z toho, že urobíme všetko pre to, aby Ukrajina vyhrala na naratív, aby Ukrajina neprehrala.

10.3.2024 (SITA.sk) – Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) tvrdí, že pri jeho návšteve Spojených štátov amerických nebolo stretnutie slovenského ministra zahraničných vecí Juraja Blanára (Smer-SD) s jeho ruským náprotivkom Sergejom Lavrovom témou.

Uviedol to v relácii V politike televízie TA3. V USA bol podľa neho postoj Slovenka k Ukrajine vysvetlený a Kaliňák je toho názoru, že postoj Slovenska bol rešpektovaný.

Minister považuje za potrebné zmeniť naratív z toho, že urobíme všetko pre to, aby Ukrajina vyhrala na naratív, aby Ukrajina neprehrala.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Stretnutie Blanára s Lavrovom nebolo v USA témou, tvrdí Kaliňák. Postoj Slovenska tam bol podľa neho rešpektovaný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií