Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Stretnutie Orbána s Putinom v Pekingu považuje 52 percent Maďarov za neprijateľné, ukázal prieskum

Stretnutie dvoch lídrov zaregistrovalo 91 percent Maďarov oslovených v prieskume.

7.11.2023 (SITA.sk) – Viac ako 50 percent Maďarov nesúhlasí s nedávnym stretnutím svojho premiéra Viktora Orbána s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje výsledky prieskumu inštitútu Publicus pre maďarské opozičné noviny Népszava.

Nedávne stretnutie Orbána s Putinom v Pekingu zaregistrovalo 91 percent Maďarov oslovených v prieskume. Za neprijateľné ho považuje 52 percent oslovených a podľa 35 percent respondentov nebolo na stretnutí nič zlé. Trinásť percent opýtaných nedokázalo na otázku odpovedať.

Počas samitu Európskej únie, ktorý sa konal po schôdzke Orbána s Putinom, maďarský premiér povedal, že sa neplánuje ospravedlniť za stretnutie s ruským prezidentom a považuje ho za správnu vec.

Viac k témam: Európsky samit, Maďarský premiér, Prieskum, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Stretnutie Orbána s Putinom v Pekingu považuje 52 percent Maďarov za neprijateľné, ukázal prieskum © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií