fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Viete, aký strih sedí najlepšie vášmu typu tváre?

Túžite po zmene účesu? Radi by ste skúsili niečo nové, iné? Predtým, ako to urobíte, zistite, aký strih sa k vám najviac hodí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Nielen líčenie, ale aj strih vlasov dokáže zvýrazniť alebo práve naopak zjemniť črty tváre. Vaša koruna krásy dokáže zmeniť celkový vzhľad vašej osobnosti. Preto by ste si mali v prvom rade správne určiť typ tváre a ďalej vybrať strih, ktorý by vám ju nedeformoval. Alebo práve naopak, zvýraznil tie črty, ktoré chcete.

Každá z nás sa už raz určite rozhodla pre účes, ktorý videla na nejakej celebrite, ale nakoniec zistila, že jej tvári sa vôbec nehodí. Už neurobte takú chybu znova.

Vhodný strih záleží od vašej tváre. Máte ju oválnu, hranatú alebo guľatú? Pre každý typ je vhodný iný účes, preto čítajte a dozviete sa viac.

Aký strih sa vám najviac hodí?

Tvar srdca

Pri tomto type tváre, ktorý pripomína tvar písmena V alebo srdce, je zvýraznená brada. Aj preto je vhodné upozorniť na inú časť tváre, napríklad na oči. Vhodným účesom sú preto stredne dlhé spostupnené vlasy, jemné vlny alebo bočný chvost.

Aký strih sa vám najviac hodí - Tvar srdca

Hranatý typ tváre

Každá hranatá tvár potrebuje zjemniť svoje obrysy tváre, a preto je vhodné zakryť líca. Využiť môžete spostupnený strih vlasov alebo ofinu, ktorú si budete začesávať do boku.

Prečítajte si tiež:
Prekyslený organizmus: Mýtus alebo fakt?

Aký strih sa vám najviac hodí -

Oválny typ tváre

K ovalnému typu tváre sa hodí prakticky každý účes. Medzi tie najlepšie však patria: stredne dlhé vlasy, jemné vlny alebo bob.

Aký strih sa vám najviac hodí - Oválny typ tváre

Okrúhly typ tváre

Pre okrúhly typ tváre je vhodné pestovať si dlhé vlasy. Najnižšia odporúčaná dĺžka je po bradu. Medzi odporúčané účesy patria dlhé rovné vlasy, dlhá ofina alebo dlhý zvlnený vrkoč.

Okrúhly typ tváre

Obdĺžnikový typ tváre

Obdĺžniková tvár má dosť výraznú bradu a lícne kosti. Aj preto sa odporúčajú účesy, do ktorých zakomponujete ofinu. Takže či už to budú dlhé vlasy alebo stredne vlnité, či dokonca krátke, všetko je prípustné s ofinou.

Obdĺžnikový typ tváre

Diamantový typ tváre

V prípade diamantového typu tváre alebo predĺženej je vhodné používať ofinu. Tú si môžete upravovať do boku tváre alebo nechať pohodenú cez celé čelo. Vhodné sú krátke ale i dlhé vlasy.

Diamantový typ tváre

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj BrightSide

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií