fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Každý z nás má svoj strom podľa zverokruhu. Ktorý je ten tvoj?

Čerpaniu energie zo stromov sa venovali naši predkovia už v minulosti, tak prečo by sme to nemohli praktizovať aj my?

Máte tip? napíšte nám mailom

Ak máš aj ty dosť hluku a stresu, uteč do prírody a nájdi svoj strom podľa zverokruhu. Pre každého je totiž jeden strom ten pravý. Objav svoj podľa dátumu narodenia a zisti, s čím všetkým ti môže pomôcť.

Aký strom je pravý pre teba podľa tvojho znamenia?

Baran – Dub

Dub je symbolom sily a moci, podporuje sebadôveru a priťahuje peniaze. Ľudia v znamení duba oplývajú silou a odvahou, a tak neohrozene vystupujú na obranu slabších ľudí. Ďalšími doplnkovými stromami sú pre týchto ľudí ako stvorené agát, jelša a tuje. Agát vás naplní energiou a podporuje dobrú náladu, zatiaľ, čo jelša prebudí materské a ženské impulzy a tuja má detoxikačné účinky.

Býk – Brest

Brest je statný strom so štíhlom kmeňom, ktorý symbolizuje fyzicky príťažlivých ľudí. Ide o ľudí s duševným pokojom a pohodou, ktorí dokážu dobre ovládať svoje emócie. Sú ctižiadostiví a pracovití, darí sa im vo vedúcom postavení, avšak, častokrát sú však príliš náročnými šéfmi. Brest podporuje komunikáciu a vnútornú pohyblivosť, učí nás otvorenosti a spontánnosti. Doplnkovými stromami sú orech, ktorý nám pomáha využiť náš potenciál, topoľ, ktorý sa zaslúži o prosperitu, a tuja, ktorá nás detoxikuje.

Blíženci – Jaseň

Jaseň, ktorý kvitne už počas apríla, je patrónom ľudí milovaných všetkými. Podobne ako jaseň, aj oni milujú slnečné prostredie. Milým úsmevom a dobrou náladou vytvárajú krásne medziľudské vzťahy a ich jas, energia a impulzívnosť ovplyvňujú blízke okolie. Okrem toho uvoľňuje jaseň duchovné a fyzické blokády, posilňuje vôľu a dopomáha k naplneniu svojho nadania. Doplnkovými stromami sú gaštan, borovica a hrab. Gaštan podporuje radosť, veselosť, ale okrem toho aj rast vlasov a lieči kĺby. Borovica naopak lieči dýchacie cesty a hrab má harmonizujúci vplyv a priťahuje peniaze.

Rak – Breza

Breza je elegantný a krásny strom symbolizujúci osobu s dobrým vkusom, jemnú a citlivú. Podobne ako breza, ktorá je nenáročná na úrodnosť a vlhkosť pôdy, ani človek narodený v tomto znamení nevyžaduje veľa. Pri sebe potrebuje najmä múdreho a trpezlivého priateľa, pretože inak prežíva vnútorné úzkosti a neistoty. Breza očisťuje a podporuje pokoj a mier v duši. Okrem toho sú doplnkovými stromami aj jabloň, ktorý podporuje plodnosť a jelša, ktorá prebúdza ženské a materské pudy a dáva energiu a chuť do života.

Prečítajte si tiež:
Tieto ilustrácie ti ukážu, aký je rozdiel medzi láskou a túžbou

Lev – Topoľ

Topoľ je stromom, ktorý lahodí oku a zdobí krajinu. Ide o nestarnúci strom, čo sa hovorí aj o osobe v tomto znamení, pretože býva fyzicky krásnou. Títo ľudia si počínajú obetavo a pre svoje okolie konajú záslužné skutky. Topoľ je šamanistickým stromom, ktorý regeneruje sily. Medzi ďalšie doplnkové stromy patria slivka, ktorá ochraňuje a lieči partnerské vzťahy, ale aj borovica, ktorá odčerpá smútok, a brest.

Panna – Vŕba

Vŕba patrí medzi stromy, v ktorom sa spájajú 2 povahy – prvá je plná snov a ta druhá nepokoja. Žiť s vŕbou vôbec nie je jednoduché, pretože len málokomu sa podarí prispôsobiť jej náročným požiadavkám. Obdobne to môže platiť aj o ľuďoch, pre ktorých je tento strom ten pravý. Vŕba posilňuje pocit zodpovednosti za vlastnú osobu, lieči zažívacie ťažkosti a črevá. Medzi ďalšie doplnkové stromy patria lipa, smrek a jelša. Lipa nás učí prijímať svet taký, aký je a odpúšťať. Smrek posilňuje našu nervovú sústavu a dodáva životnú silu. Jelša nám napomáha od bolesti.

Váhy – Orech

Orech len tak vo svete neprehliadnete a to isté platí aj o ľuďoch narodených pod znamením váhy. Títo ľudia sú zvláštni a neustále upútajú vašu pozornosť. Majú totiž osobitý pôvab a šarm a títo ľudia sú zvyknutí spoliehať sa sami na seba a k druhým sú nedôverčiví. Orech lieči myseľ a pomáha nám rozpoznať a využiť náš potenciál. Okrem tohto stromu by ste sa mali zamerať aj na jelšu, smrekovec a brest. Jelša totiž posilňuje zmysluplnosť a prebúdza ženské impulzy. Smrekovec dodáva sebavedomie a posilňuje optimistický prístup k životu, zatiaľ čo brest uvádza veci do pohybu.

Škorpión – Gaštan

Podobne ako gaštan poskytuje ochranu pod mohutnou korunou, tak aj “škorpióni”. Sú to spravodliví ľudia, ktorí hája práva svojich blízkych, ale zastanú sa aj slabších a chorých. Gaštan podporuje vyrovnanosť, veselosť a prosperitu. Okrem neho sú pre toto znamenie vhodné stromy ako hruška, orech či čerešňa. Hruška totiž kultivuje mužskú energiu a napravuje poruchy potencie. Orech naopak lieči myseľ a pomáha nám využiť náš priestor, zatiaľ, čo čerešňa znižuje únavu a je určená k meditácií.

Prečítajte si tiež:
Drž ruky v tejto polohe a s tvojím telom sa začnú diať ohromné veci!

Strelec – Jaseň

Jaseň je patrónom ľudí, ktorých milujú všetci. Ide o strom, ktorý posilňuje vôľu, pričom dopomáha k doplneniu svojho nadania. Okrem tohto stromu by sa ľudia narodení v tomto znamení mali zamerať aj na buk, smrekovec a hrab. Buk totiž napomáha k učeniu a čistí myseľ. Smrekovec dodáva sebavedomie a hrab priťahuje peniaze a dodáva mnoho duševných síl.

Kozorožec – Buk

Buk je veľmi statný strom s mohutnou korunou, ktorý kvitne medzi 40-50 rokom svojho života. Podobné platí aj u človeka narodeného v tomto znamení, ktorý poriadne začína žiť po svojich 40. narodeninách, kedy si už nahromadil dostatočné množstvo životných skúseností. Poväčšine bývajú títo ľudia veľmi úspešní v práci a pokiaľ majú dobré zázemie aj doma, tak sa považujú za úspešných aj v súkromnom živote. Buk napomáha v učení, lieči bolesť hlavy, nespavosť a podporuje pozitívny prístup k svetu. Doplnkovými stromami sú breza, jabloň a brest. Breza očisťuje od chorôb a osviežuje, jabloň podporuje plodnosť a dáva energiu a chuť do života, zatiaľ, čo brest podporuje komunikáciu a vnútornú pohyblivosť.

Vodnár – Borovica

Borovica je voňavý a vzácny dekoratívny strom, ktorý symbolizuje ľudí, ktorí vedia zdôrazniť svoje prednosti. Borovica má rada útulný domov, cenné predmety a pevné rodinné zázemie, čo sa dá povedať aj o ľuďoch narodených v tomto znamení. Hoc sa to nezdá, borovica je tvrdá, húževnatá a pokora je jej cudzia. Tento strom podporuje duševnú rovnováhu a odčerpáva smútok. Doplnkovými stromami sú javor, topoľ a orech. Javor podporuje dlhovekosť a upokojuje deti. Topoľ zas regeneruje sily a orech nám napomáha rozpoznať náš potenciál.

Ryby – Lipa

Lipa, ktorá je krásnym a silným stromom, je ten pravý strom pre ľudí narodených v znamení ryby. Práve títo ľudia sú plní šarmu a vzácneho kúzla. Lipa so sebou nesie večný boj, v ktorom sa odohráva rozpor medzi drsnou realitou a romantickou ilúziou. Túži po pohodlnom živote, ale nedokáže sa vyrovnať so strastiplnou cestou za šťastím. Lipa lieči a posilňuje srdce, no zároveň nás učí aj odpúšťať. Doplnkovými stromami sú vŕba, ktorá posilňuje pocit zodpovednosti za svoju osobu, javor, ktorý napomáha proti strachu, a jaseň, ktorý posilňuje vôľu a mierni depresie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Ženy

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií