Spomínaš si na legendárny film Stroskotanec? Existuje muž, ktorý si takýto život zvolil sám! Ako dlho takto žije a čo ho k tomu priviedlo?!

Spomínaš si na legendárny film Stroskotanec? Existuje muž, ktorý si takýto život zvolil sám! Ako dlho takto žije a čo ho k tomu priviedlo?!

Stroskotanec – legendárny film s Tomom Hanksom pozná hádam každý. David Glasheen je mužom, ktorý si život ako zo spomínanej snímky užíva už viac než 20 rokov!

73-ročný muž menom David Glasheen bol roky burzovým magnátom. Jedného dňa však prišiel zlom, bolo to v čase, keď všetky prišiel o všetky akcie na burze a rozviedol sa zo svojou manželkou. Vtedy si povedal, že stačilo a rozhodol sa opustiť svet, ktorý poznal. Dobrovoľne sa tak z neho stal stroskotanec, ktorý už viac než 20 rokov žije osamote na pustom ostrove.


Ako tento stroskotanec sám tvrdí, ostrov, na ktorom žije je hotovým rajom na Zemi a určite by ho nemenil. Je to miesto, kde chce poslednýkrát aj vydýchnuť. David však svoje nažívanie nemá až tak náročné ako Tom Hanks v známom filme – má tu totiž solárne panely a aj náhradný generátor, vďaka ktorým dokáže viesť normálny život. Tvrdí, že svoj domov by nevymenil za žiadne iné miesto na svete, hoc mu občas chýba ľudská spoločnosť a dotyk.

Pravdou však je, že “stroskotanec” David si raz ročne zájde do najbližšieho mesta pre zásoby ryže a oleja. Sám o svojom živote na opustenom ostrove hovorí takto: “Viete, som tu skutočne šťastný a neviem si predstaviť žiť v zhone, aký som predtým zažíval celé roky. Chýba mi tu však aspoň občasná spoločnosť. Nebudem tajiť, že by som neuvítal aj nejaké tie ženské dotyky. No vo všeobecnosti mi chýba nejaký kamarát alebo menšia skupinka ľudí, s ktorými by sme si tu nažívali a viedli najrôznejšie debaty. Chápem však všetkých ľudí, ktorí ma nevedia pochopiť.”

Zdroj: Maxim, YouTube

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Milujete samotu a extravagantné oblečenie? Sveter menom ,,Nechajte ma napokoji" je (pravdepodobne) niečo pre vás
Google+ Linkedin

Written By :

„Najväčším šťastím človeka je žiť pre to, za čo by bol ochotný zomrieť.“ - Honore De Balzac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*