fbpx
Študentovi sa pokazilo auto a tak sa rozhodol ísť do novej práce pešo 32 kilometrov. Keď sa to dozvedel šéf, rozhodol sa ho prekvapiť

Študentovi sa pokazilo auto a tak sa rozhodol ísť do novej práce pešo 32 kilometrov. Keď sa to dozvedel šéf, rozhodol sa ho prekvapiť

Študentovi, ktorý sa rozhodol privyrobiť si, sa pokazilo auto. Keďže prácu skutočne chcel, v noci prešiel 32 kilometrov a nakoniec za svoje odhodlanie dostal štedrý dar od šéfa.

20-ročný Walter Carr pochádza z Alabamy a v jeho rodina to v minulosti vôbec nemala ľahké. Keď im hurikán zrovnal dom zo zemou, presťahovali sa do texaského Houstonu. Chlapec momentálne študuje, túži po tom, že sa stane námorníkom a popri štúdiu sa rozhodol, že si privyrobí.

Deň pred nástupom do jeho novej práce sa mu ale pokazilo auto a tak mal vážny problém, keďže sa potreboval dostať na miesto vzdialené 32 kilometrov. Namiesto toho, aby sa vzdal, rozhodol sa vstať už o polnoci a v noci prejsť nemálo kilometrov peši.

Nočný pohyb chodca si všimli i policajti, ktorí ho ponúkli kávou a dali mu i raňajky. Nakoniec usúdili, že nie je najlepší nápad pohybovať sa po tme pešo a tak ho zopár posledných kilometrov zviezli policajným autom. Keď ho priviezli pred dom, z ktorého mal sťahovať nábytok a majiteľka sa dozvedela o Walterovej neľahkej ceste k nej, trvala na tom, aby si odpočinul. Mladík však o tom nechcel ani len počuť a ihneď sa dal do práce.

Keď sa žena dozvedela o celom životnom príbehu Waltera, rozhodla sa o tom napísať na Facebooku a zároveň mu založila aj účet na GoFundMe, kde sa mu ľudia môžu vyzbierať na opravu pokazeného automobilu. O jeho príbehu sa dozvedel aj jeho šéf, Luke Marklin, ktorý sa za nim rozhodol vycestovať z vedľajšieho štátu. Snaživého mladíka sa rozhodol prekvapiť a daroval mu vlastné auto. Keď to Walter počul, bol dojatý a jeho reakcia bola zvečnená aj na video. Pozrieť si ju môžete vo videu nižšie.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Slovenský pokladník odmietol na benzínke obslúžiť cudzinca. Od rasistických názorov neupustil ani keď sa do problému zapojili ďalší Slováci

 

Zdroj: https://www.unilad.co.uk/viral/student-who-walked-20-miles-so-he-wouldnt-miss-work-given-car-by-ceo/

Foto: https://www.unilad.co.uk/viral/student-who-walked-20-miles-so-he-wouldnt-miss-work-given-car-by-ceo/

Google+ Linkedin

Volám sa Ivana a aj napriek tomu, že ma môžete stretnúť (takmer) vždy v čiernej, milujem farby. Tie sú v mojom vnútornom svete a nebojím sa ich premietnuť ani do mojich vlasov. Preto sa občas cítim ako chameleón. Okrem farieb ma baví tvorba poézie, či prózy, ale rozhodne aj článkov. Vďaka ním totiž môžem rozširovať obzory nielen sebe, ale aj čitateľom, čo je podľa môjho názoru skvelé.