fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vianoce v redakcii: Maturanti od nás vyhrali peniaze na dozvuky, darovali ich však obeti výbuchu plynu v Prešove

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes je pre mnohých z nás jeden z najkrajších dní v roku – Vianoce. Vianočné sviatky sú presne tie, ktoré máme stráviť so svojimi blízkymi a užívať si vôňu smaženej ryby a vianočných koláčikov. Vzájomné obdaruvávanie sa atmosféru len umocní. Aj preto sme si dnes pre vás vybrali tento dojímavý príbeh, ktorého tvorcami sú študenti z prešovského gymnázia Jána Adama Raymana. 

Vyhrali od nás peniaze na dozvuky, nenechali si ich

Možno ste zachytili našu súťaž, kde medzi sebou súperili maturanti z rôznych stredných škôl o zaplatenie dozvukov. Na náš kanál na YouTube sme zavesili video kradnutia triednej knihy každej triedy, ktorá sa chcela zapojiť. Vyhral ten, kto získal najviac lajkov. Pošťastilo sa študentom z Prešova, ktorí získali prvú cenu.

Tragédia sa stala počas priebehu súťaže, nebol to plán

V čase, kedy súťaž prebiehala sa však stala tragédia, ktorá otriasla celým Slovenskom. Výbuch plynu v panelovom dome v Prešove pripravil o teplo domova desiatky nevinných ľudí, niektorých aj o život. Panelák bol v natoľko dezolátnom stave, že ho museli zbúrať a dnes je z neho len kopa sutín. Nielen z neho, ale i z majetku ľudí, ktorí ho obývali a nestihli si so sebou pri požiari zobrať ani to najdôležitejšie. Zhorela im všetká elektronika, peniaze, nábytok, domov.

Prečítajte si tiež:
Príbeh týchto svadobčanov, ktorým na svadbu prišiel túlavý psík, je nádherný! Pozrite sa, ako reagovali
Vianoce v redakcii: Maturanti od nás vyhrali peniaze na dozvuky, darovali ich však obeti výbuchu plynu v Prešove
Zdroj: presov/korzar/sme

Medzi obeťami výbuchu bola i učiteľka študentov z prešovského gymnázia, ktorí sa veľkoryso rozhodli peniaze venovať na transparentný účet práve jej. Hoci sa pre obete výbuchu v Prešove ľudia s pomocou spojili a vyzbierali tak nemalú čiastku peňazí (takmer 3 milióny eur), podľa nám dostupných zdrojov sa ku každej rodine zatiaľ dostalo len 200 eur. Preto je každá z rodín odkázaná na to, aby si peniaze zbierala sama za seba.

Nakoľko sú dnes Vianoce, ďakujeme študentom, že majú otvorené srdce a myslia na svojich blížnych nielen v tento deň, ale i v ten bežný. Nech nám idú všetkým príkladom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií