fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Učiteľka Erin vytvorila sériu plagátov pre študentov, aby mohli vyjadriť to, ako sa práve cítia. Chcela tým znížiť počet samovrážd

Máte tip? napíšte nám mailom

Poznáte to. Nie každý deň vstanete pravou nohou. Občas nemáme dobrú náladu hneď po prebudení a občas nám náladu pokazí kamoška, ktorá sa zle vyspala, kolega, ktorý dostal ráno pokutu alebo milión ďalších faktorov, ktoré na nás číhajú na každom kroku.

Byť celý deň v pohode nie je vôbec jednoduché. Možno by stačilo kedykoľvek počas dňa spomaliť a porozprávať sa o svojich pocitoch alebo ich mať možnosť aspoň vyjadriť písomne. Psychohygiena je dôležitá, a to nielen na pracovisku.

Ako sa práve cítite?

Čoraz viac ľudí vyjadruje svoje pocity prostredníctvom sociálnych sietí, robia tak pomocou populárnych emotikonov alebo statusov. Erin Castillová, učiteľka na strednej škole, sa rozhodla premeniť triedu na multifunkčnú miestnosť určenú nielen na výučbu. Čo to má s napísaným spoločné?

Zamerala sa na duševné zdravie svojich študentov, pričom vychádzala z predpokladu, že za posledných 5 rokov v San Francisco Bay Area sa neustále zvyšuje počet samovrážd maloletých. Erin vytvorila niekoľko plagátov, ktoré slúžia ako malá pomôcka k tomu, aby mohli dať žiaci vedieť, ako sa práve cítia. Sľubuje si tým zlepšenie tejto nelichotivej situácie.

https://www.instagram.com/p/Bv5E1vchh0X/

Prečítajte si tiež:
Vedeli by ste si niečo podobné predstaviť aj na Slovensku? V Čile otvorili stánok dôvery, predavača by ste v ňom hľadali márne

Vyjadriť svoje pocity môže ktokoľvek a úplne anonymne, mená hodnotiacich sa totiž na plagátoch nenachádzajú. Stačí, ak pri riadku, ktorý vyjadruje žiakov momentálny duševný stav alebo náladu, zanechal lístoček. Študenti tak môžu dať týmto efektívnym spôsobom každý deň vedieť, čo práve prežívajú, na stupnici od najlepšieho po najhoršie vyjadrenie sa nachádzajú frázy typu „mám sa skvele” alebo „mám sa v pohode” až po negatívne „mám ťažký deň”.

„Je dôležité, aby sa študenti nebáli vyjadriť svoj momentálny stav a učitelia na základe toho vytvorili v triede komunitu, v ktorej sa budú cítiť bezpečne,” povedala Erin, ktorá túto myšlienku neustále vylepšuje. Dôkazom sú nové a nové námety na plagáty.

Brali by ste niečo podobné u vás v škole alebo na pracovisku?

https://www.instagram.com/p/Buw525DhF2U/

Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com
Zdroj: boredpanda.com

Zdroj: boredpanda.com, instagram.com/Erin Castillová

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií