fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študentka si predajom starého oblečenia zarobila cez 38-tisíc na univerzitu aj dovolenky

Máte tip? napíšte nám mailom

Bolo by to možné aj na Slovensku?

21- ročná študentka Laura Rose z Anglického Dartfordu si zarobila naozaj netradične. Keďže ako študentka nemala veľa peňazí nazvyš, otvorila svoj šatník a začala triediť. Veci, ktoré už nenosila, pretože jej boli malé predávala cez eBay. Jej skvelý nápad sa začal vyplácať, keď úspešne predávala kúsok za kúskom a rýchlo sa zbavovala nenoseného oblečenia. Zatiaľ, čo jej priatelia a spolužiaci šetrili každý cent, aby si dokázali našetriť na štúdium, ubytovanie, jedlo a ostatné základné veci, Laura Rose si stihla bez problémov zaplatiť školu a k tomu ešte aj 3 skvelé dovolenky v priebehu roka. A za všetko vďačí zisku, ktorý utŕžila predajom oblečenia na eBay.  “Začala som tým, že som predala niekoľko vecí, ktoré mi už naozaj nepadli. Najskôr som zarobila okolo 20 libier (25,45eur), ale čoskoro som sa stala závislá a predávala som ďalej,” hovorí Laura.

“Spočiatku to bol len dobrý spôsob, ako si zvýšiť príjem vreckového – myšlienka, že by som mohla predávať svoje nepotrebné oblečenie, vypratať tak preplnenú skriňu a kúpiť si niečo nové. Neskôr som začala hľadať nové veci, ktoré som mohla predať tiež. Najskôr som predávala len svoje veci, neskôr som sa dohodla aj so svojou rodinou a priateľmi.”

Prečítajte si tiež:
Na Sociálnej poisťovni niekto nahlásil bomby. Uzatvorené sú všetky pobočky

Laura si od svojich priateľov a rodiny kúpila vrecia oblečenia za 10 libier (12,73 eur), a potom ich predávala ďalej. Neskôr začala kupovať aj oblečenie z Čínskych veľkoobchodov, ktoré za účelom zisku tiež predávala.

Nakoniec zistila, že zarobila neuveriteľných 30 000 libier ( 38 177,65 eur)!

e-bay

“Všetko bolo šialené. Mohli ste kúpiť oblečenie za libru a predať ho za dvadsať libier,” spomína.

Laura sa hneď zo školy ponáhľala na poštu odoslať balíky a potom utekala domov, aby stihla vybaliť a odfotiť najnovšie kúsky, ktoré sa chystala predať, zavesiť ich na internet a vybaviť nové objednávky. Netrvalo dlho a mladá podnikateľka Laura si mohla dovoliť luxusné dovolenky v Benátkach, Francúzsku, Holandsku, Španielsku..

“Trvalo mi asi šesť mesiacov, kým mi tento biznis začal vynášať zisky, ktoré by sme mohli označiť za niečo viac, ako vreckové – a to sa nestane cez noc. Baví ma robiť to, aj keď je to poriadna fuška. Vždy som bola podnikateľský typ. No myslím, že moji priatelia stále trochu žiarlia na všetky tie peniaze, ktoré zarábam.”

Prečítajte si tiež:
Viete, prečo matky s malým dieťaťom nestíhajú? Tu je dôvod!

študentka

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií