Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Študenti, nemáte v banke svoj účet? Chyba!

Nedovŕšil si vek 26 rokov a si študentom strednej alebo vysokej školy v dennej forme? V tom prípade máš jedinečnú možnosť otvoriť si študentský účet v banke!

Študentský účet nijak výrazne neobmedzuje využívanie služieb banky a používanie transakcií oproti bežnému účtu. O tento druh účtu rastie záujem každý deň. Banky k týmto typom účtu poskytujú rôzne zľavy, „štýlové“ platobné karty a taktiež rôzne transakčné novinky. K vytvoreniu tohto druhu účtu ti stačí potvrdenie o návšteve školy, v niektorých bankách ho nevyžadujú. Ak si nedovŕšil vek 18 rokov tak niektorá z bánk do ktorej sa chystáš môže požadovať pri vytváraní účtu aj zákonného zástupcu.

Čo je to študentský účet?
Čo je to študentský účet?

Prečo je dobré mať zriadený účet v banke ak si zatiaľ len študent?

Zriadenie študentského účtu je bez poplatkov a najväčšou výhodou je samozrejme nulový mesačný poplatok za vedenie účtu. Pri založení účtu nie si povinný vložiť peniaze na účet, môžeš tam mať nulový stav a účet použiť až keď to budeš potrebovať. Väčšina bánk neúčtuje poplatok za vydanie platobnej karty, ktorú použiješ takmer všade. Platiť platobnou kartou môžeš v reštaurácii, v obchode a samozrejme ju môžeš využiť pri výbere hotovosti z bankomatu. Ak máš strach o svoje „vydreté“ peniaze (hotovosť) z brigád a iných činností, vytvor si študentský bankový účet a vlož si ich tam! Peniaze sa ti môžu úrokovať v rôznych mierach, závisí to od ponuky bánk. Ročné úroky slovenských bánk sa pohybujú od 0,01 % do 0,1 %.

Výhody študentského účtu
Výhody študentského účtu

Ak študuješ ďaleko od svojho domova, už nemusíš cestovať domov len kvôli peniazom. Na tvoj bankový účet ti rodičia či priatelia môžu poslať sumu, ktorú neskôr použiješ vo forme platby kartou, alebo si neskôr vyberieš v bankomate/pobočke svojej banky. Banky idú taktiež s dobou. Svoj zostatok na účte a svoje transakcie si môžeš zistiť už aj vo svojom smartfóne, za pomoci mobilnej aplikácie banky. Ďalšou výhodou je taktiež možnosť dobíjania si kreditu mobilných operátorov cez bankomat. Tvoja banka ti môže poskytnúť aj zľavu na vstupenky, športové potreby a iné rôzne výhody. Tak neváhaj a vytvor si aj ty študentský účet!

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií