fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štvornásobná mamička si uvedomila, že nepočujúci rodičia to majú s bábätkami podstatne ťažšie. Vyvinula aplikáciu, ktorá im pomáha zistiť, kedy a prečo ich deti plačú

Máte tip? napíšte nám mailom

Mamička navrhla inovatívne riešenie zdanlivo neriešiteľného problému.

Mnohí ľudia sa pri rodičovských povinnostiach ani len neuvedomujú, že bežné fungovanie a starostlivosť o deti je akousi samozrejmosťou. Neplatí to však vo všetkých prípadoch. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako to majú so starostlivosťou a výchovou nepočujúcich rodičia? Zrejme nie.

Túto skutočnosť si však uvedomila štvornásobná mamina a zároveň doktorka Ariana Anderson. Tá pracuje v UCLA Medical Centre a v spolupráci s Semel Institute vyvinula aplikáciu s názvom CryBaby. Tá má nepočujúcich rodičov upozorniť na to, že ich dieťa plače a zároveň im aj objasniť prečo.

Zdroj: YouTube

Pri zostavovaní databázy bolo použitých viac než 2 000 rôznych detských plačov, čo spôsobuje, že aplikácia dokáže interpretovať potreby dieťaťa až s 90% presnosťou. CryBaby napríklad identifikuje, že ak sú medzi výkrikmi dlhé obdobia ticha, zvyčajne to znamená, že dieťa len “špekuluje”. Pokiaľ ale bábätko vydáva dlhé, trvalé, vysoké výkriky, signalizuje to, že ho niečo bolí.

CryBaby sa stále vyvíja, no hluchí rodičia, ktorí ju testovali, ju označili ako inovatívnu službu, ktorá je skutočne nápomocnú aplikáciu.

Prečítajte si tiež:
Barbie trend sa dostal aj k našim západným susedom. Takto vyzerá česká živá Barbie

 

 

Zdroj: Good News Network

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií