fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štvorročnému chlapcovi do zápästia vrástla gumička. Hrozila mu amputácia!

Máte tip? napíšte nám mailom

Rodičia o žiadnej gumičke netušili

Len pred nedávnom sme vás informovali o tom, ako malej dvojročnej Esme spôsobili nevhodné topánočky nepríjemné, bolestivé a krvavé zárezy a odreniny na chodidlách. Tentokrát malému čínskemu chlapcovi do ruky zarástla gumička.

Štvorročný chlapec bol do nemocnice privezený dvakrát. Malý Longlong dostal ešte ako ročný od matky strieborný náramok, ktorý mal symbolizovať ochranu. V decembri minulého roka mu ho babička sňala z ruky, pretože mu bol pritesný. Prvý raz ho do nemocnice priviezli rodičia, pretože po odstránení náramku mu na zápästí zostal červený kruh pripomínajúci jazvu. Ten mal podľa lekárov zmiznúť, ale namiesto toho sa na jeho ruke vytvorili červené pľuzgiere. Opäť tak skončil v nemocnici. Lekári však boli šokovaní tým, čo našli. Longlong mal v zápästí zarastenú gumičku, ktorá mu bránila v plnej hybnosti ruky, spôsobovala bolesti a ovplyvňovala rast a vývin kostí v tejto časti. Na röntgenovom vyšetrení  bolo vidieť, ako gumička vrástla do mäsa a obliehala okolo kosti. Istý čas lekári rozmýšľali nad amputáciou, ale nakoniec mu gumku z ruky vyoperovali.

Prečítajte si tiež:
Týchto 12 nesprávnych návykov môže za viaceré zdravotné problémy. Robíte niektorý z nich aj vy?

china

boy

Chlapcovi rodičia nevedeli o tom, že ich syn mal na ruke dlhodobo natiahnutú gumičku, a ani on sám nevedel, ako dlho ju tam mal. Nemocnica však tvrdí, že to, čo sa stalo jemu nie je ojedinelý prípad. Lekári však varujú, že rodičia by mali byť viac opatrní a mali by dávať väčší pozor na svoje deti, aby predišli podobným prípadom.

hospital

Zdroj: dailymail.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií