fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Štyri lode s ukrajinskou pšenicou vyplávali z prístavu v Odese, v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel

Medzi štyrmi plavidlami sa nachádza aj loď so 71-tisíc tonami pšenice smerujúca do Indonézie.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.12.2022 (Webnoviny.sk) – Dovedna štyri lode so 145-tisíc tonami pšenice v rámci iniciatívy „Grain from Ukraine“ vyplávali z ukrajinského prístavu v Odese a smerujú do Ázie. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo infraštruktúry.

Medzi spomenutými štyrmi plavidlami sa nachádza aj loď so 71-tisíc tonami pšenice smerujúca do Indonézie. Podľa ministerstva je momentálne v štádiu vybavovania 23 plavidiel, ktoré prepravujú 734-tisíc ton ukrajinských poľnohospodárskych produktov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V Spoločnom koordinačnom centre v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel. Podľa ukrajinského ministerstva infraštruktúry lode „umelo“ zdržiavajú ruskí predstavitelia.

„Táto situácia obmedzuje činnosť ukrajinských prístavov a spôsobuje spomalenie exportu produktov o minimálne tri milióny ton mesačne,“ uvádza ministerstvo.

Napriek tomu od augusta odišlo z ukrajinských prístavov približne 14 miliónov ton ukrajinských poľnohospodárskych produktov na dovedna 558 lodiach.

Viac k témam: Grain from Ukraine, Pšenica, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Štyri lode s ukrajinskou pšenicou vyplávali z prístavu v Odese, v Istanbule čaká na kontrolu 92 plavidiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Kúpeľníctvo má patriť k hlavným odvetviam rozvoja domáceho cestovného ruchu, Slovensko získalo ocenenie
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií