fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sú podľa vás šťastnejšie tie páry, ktoré o svojom vzťahu píšu na sociálne siete alebo tie, ktoré nie? Psychológovia v tom majú jasno!

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý z nás má medzi svojimi priateľmi na facebooku alebo iných sociálnych sieťach minimálne jedného, ktorý nás dennodenne bombarduje príspevkami o svojom vzťahu. Zdieľa každý jeden aj absolútne nedôležitý medzník, fotku. Máme priateľov, ktorí si  fotodokumentujú každú jednu návštevu v posilňovni, alebo tých, ktorí si fotia a zdieľajú každú vydarenú večeru. Používať sociálne siete je v dnešnej dobre takmer nevyhnutnosťou, ale malo by mať jasne definované a určené hranice.

Poznáte to. Fotky šťastného páriku, ktorý sa drží za ruky a kráča spolu kade ich nohy vedú. Alebo fotky páriku, ktorý si spokojne a s úsmevom vychutnáva kávu. Alebo dokonca fotky dvoch ľudí, ktorí si zamilovane a oddane hľadia do očí. Všetky fotografie sa zdajú, ako náhodne vytvorené, v skutočnosti však za väčšinou z nich stojí kopa nepodarených. Čo keby sme to skúsili robiť inak? Ak chceme svojmu partnerovi vyznať lásku, povedzme mu to. Alebo mu napíšme ozajstný list. Perom. Na ozajstný papier. Naším škrabopisom.

A aj keď nezdieľame na sociálnych sieťach každý moment z nášho života, aspoň srdiečkujeme, lajkujeme a páčikujeme ostatným tie ich „momenty“ zo života, ktoré s nami zdieľajú. Nechceme si pokaziť priateľstvá. Nie je smutné, že sociálne siete takto ovplyvňujú naše vzťahy?

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Rus, Nemec a Američanka tvoria posádku rakety. To nie je začiatok vtipu, ale skutočné zastúpenie astronautov. Pozrite si unikátne zábery z vnútra rakety pri štarte!

Štúdie však ukazujú, že páry, ktoré zdieľajú všetko zo svojho súkromia na sociálnych sieťach, sú väčšinou tie, ktoré sú nešťastné alebo nezdravo narcistické. Rovnako sú to ľudia, ktorí majú vo väčšine prípadov problém s dôverou.

Foto: Pixabay
Zdroj: www.relrules.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií