fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd sa bude opäť zaoberať odsúdeným exstarostom Dolného Chotára a vraždou pripisovanou juhoslovenskému podsvetiu

V prípade vraždy Kristiána Madarásza sú obžalovaní František Dora ml. a Ladislav Alföldi.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.12.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 2. februára hlavné pojednávanie v prípade vraždy pripisovanej skupine okolo Františka Doru, bývalého starostu obce Dolný Chotár v okrese Galanta.

Tomu Najvyšší súd SR v júli potvrdil trest 25 rokov väzenia spolu s prepadnutím majetku, ktorý mu uložil ešte v decembri 2021 Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku za činnosť pre zločineckú skupinu sátorovcov a objednávky vrážd.

Spolu s Dorom súdy odsúdili aj jeho syna Františka ml., rovnako na 25 rokov väzenia, a Ladislava Alföldiho, tiež na 25 rokov. Trojicu spolu s ďalším obžalovaným Rolandom Szamaránskym, ktorého už odsúdili na 18 rokov väzenia v inom procese, uznali za vinnú z viacerých vrážd, v jednom prípade ich však oslobodili. Túto časť rozsudku najvyšší súd zrušil a Špecializovanému trestnému súdu nariadil opätovne prípad prejednať a rozhodnúť.

V tomto prípade ide konkrétne o vraždu Kristiána Madarásza, z ktorej sú obžalovaní František Dora ml. a Ladislav Alföldi. Dôvodom likvidácie poškodeného mala byť skutočnosť, že sa Dora ml. bál jeho výpovede, keďže Madarász figuroval ako biely kôň vo firme, prostredníctvom ktorej si obžalovaný uplatnil odpočty DPH. Obeť preto zastrelili a zakopali na pozemku vlastnenom skupinou sátorovcov. Podľa prvostupňového súdu však bol skutok v obžalobe opísaný inak, ako sa pravdepodobne stal.

Prečítajte si tiež:
Tarabova novela o eurofondoch vyzerá, akoby ju písali Fico a Kaliňák, upozorňuje Remišová (video)

Viac k témam: biely kôň, Neoprávnené odpočty DPH, Sátorovci, Súdy, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd sa bude opäť zaoberať odsúdeným exstarostom Dolného Chotára a vraždou pripisovanou juhoslovenskému podsvetiu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií