fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Súd sa bude v januári opätovne zaoberať „Hrobárom“ z gangu sátorovcov

Najvyšší súd SR ešte v septembri zrušil odsudzujúci rozsudok, na základe ktorého si mal obžalovaný odsedieť doživotný trest odňatia slobody.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.12.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 19. januára hlavné pojednávanie, na ktorom sa má opätovne zaoberať prípadom Lehela H., ktorý je známy aj ako „Hrobár” z gangu sátorovcov.

Najvyšší súd SR totiž ešte v septembri zrušil odsudzujúci rozsudok, na základe ktorého si mal obžalovaný v ústave s maximálnym stupňom stráženia odsedieť doživotný trest odňatia slobody. Dôvodom bolo, že sa podľa NS SR Špecializovaný trestný súd nevysporiadal so všetkými okolnosťami významnými pre rozhodnutie v tomto prípade.

Viacnásobné obvinenie

Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) uložil Lehelovi H. v novembri 2021 doživotný trest väzenia v ústave s maximálnym stupňom stráženia a tiež trest prepadnutia majetku. Uznal ho totiž za vinného z členstva v zločineckej skupine, podielu na piatich vraždách a tiež krádeže 45,5 milióna vtedajších slovenských korún z roku 2003.

V prípade spomenutej krádeže uznali za vinného aj Ivana K. Tomu súd uložil trest dva roky väzenia s podmienečným odkladom na dobu dvoch rokov. Spolu s Lehelom H. by zároveň mali poškodenej spoločnosti nahradiť škodu vo výške 1 507 000 eur.

Prečítajte si tiež:
Jeseň v znamení art rocku!

Tvrdí, že bol prinútený

Lehel H., ktorý svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov, sa proti verdiktu na mieste odvolal. Skutky pritom nepoprel, tvrdil však, že k nim bol prinútený zo strachu o život, ako sám tvrdil.

Pokiaľ ide o trestné činy vraždy, na ktorých sa podieľal, podľa obžaloby boli obeťami v dvoch prípadoch takzvané biele kone. V jednom prípade osoba, pri ktorej sa obžalovaný obával vyzradenia účasti na spomenutej krádeži a v dvoch prípadoch išlo o členov skupiny sátorovci. Konkrétne išlo o Andora Reisza a o samotného zakladateľa skupiny sátorovcov Ľudovíta (Lajosa) Sátora.

Viac k témam: Doživotný trest, Krádež, Prepadnutie majetku, Súdy, Trestný čin, Úkladná vražda, Zločinecká skupina Sátorovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd sa bude v januári opätovne zaoberať „Hrobárom“ z gangu sátorovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií