fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudca bratislavského krajského súdu ide pred disciplinárku, 670-tisíc eur na účtoch synov vysvetľoval ako dedičstvo

Sudca nevedel vysvetliť svoj majetok, disciplinárny návrh požaduje zbaviť ho funkcie.

Máte tip? napíšte nám mailom

15.2.2023 (SITA.sk) – Sudca krajského súdu v Bratislave Milan Chalupka podľa uznesenia Súdnej rady SR hodnoverne nevysvetlil pôvod svojho majetku.

Vyše päťsto strán dokumentov

Ako ďalej informuje Denník N, predseda rady Ján Mazák bol po tomto rozhodnutí povinný podať na sudcu disciplinárny návrh s najprísnejším postihom, konkrétne odvolaním z funkcie.

Súdna rada sa podľa denníka majetkovými pomermi sudcu zaoberala po podnete Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá si všimla, že sudca v decembri 2020 založil v banke dva účty pre synov a dovedna na nich mali vyše 670-tisíc eur.

„Súdna rada mala pred hlasovaním k dispozícii vyše päťsto strán dokumentov. Podľa Mazáka celý tento materiál bol dostatočným základom pre disciplinárne konanie,” uviedol denník.

Neúplné majetkové priznanie

V utorok podpísaný návrh pritom nie je prvý, ktorý na Chalupku predseda súdnej rady podal. „Mazák už minulý týždeň podal na sudcu disciplinárny návrh pre neúplné majetkové priznania a nepravdivé informácie prezentované komisii. V tomto prípade ho navrhuje preložiť na okresný súd,” informoval spomínaný denník.

Pokiaľ ide o spomenutú čiastku 670-tisíc eur, podľa denníka sudca vysvetľoval súdnej rade, že peniaze na účte jeho synov sú vlastne čiastočným usporiadaním dedičstva po jeho rodičoch. „S bratom sa totiž nevedel dohodnúť, kto čo bude po nich dediť. A tak obaja museli dať rodičom to, čo do nich ‘investovali’, a tí sa následne rozhodli, kto z nich zdedí peniaze a kto nehnuteľnosti,” doplnil denník.

Prečítajte si tiež:
Pridajte sa k My Drop Matters, pridajte sa k superhrdinom!

Sudca komisiu presviedčal, že peniaze na účtoch jeho maloletých detí v skutočnosti patria jeho rodičom. Kontrolnú komisiu a následne ani členov súdnej rady však nepresvedčil.

Viac k témam: predseda Súdnej rady SR, Súdnictvo
Zdroj: SITA.sk – Sudca bratislavského krajského súdu ide pred disciplinárku, 670-tisíc eur na účtoch synov vysvetľoval ako dedičstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií