Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Sudca odmietol obžalobu na podnikateľa Výboha, vraj mu nebolo doručené uznesenie

Úplatok 150-tisíc eur si Výboh údajne vypýtal v mene vtedajšieho štátneho tajomníka rezortu financií Petra Pellegriniho.

7.7.2023 (SITA.sk) – Sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban odmietol obžalobu na podnikateľa Miroslava Výboha a vrátil ju prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry.

Ako prvý o tom informoval portál Startitup.sk. Denník Sme v tejto súvislosti doplnil, že dôvodom bolo, že Miroslavovi Výbohovi nebolo doručené uznesenie o vznesení obvinenia. Prokurátor môže proti rozhodnutou podať sťažnosť na Najvyšší súd SR.

Startitup pripomína, že Miroslav Výboh si podľa orgánov činných v trestnom konaní od bývalého šéfa finančnej správy Františka Imreczeho a podnikateľa Michala Suchobu vypýtal úplatok 150-tisíc eur. Údajne tak urobil v mene vtedajšieho štátneho tajomníka rezortu financií Petra Pellegriniho.

„Úplatok vraj pýtal za podporu legislatívneho procesu a jeho sfinalizovanie v súvislosti so zavedením projektu virtuálna registračná pokladnica od spoločnosti Allexis s.r.o.,“ pripomenul portál.

Viac k témam: Korupcia, Súdy, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Sudca odmietol obžalobu na podnikateľa Výboha, vraj mu nebolo doručené uznesenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií